III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI „NA JĘZYKACH” – 06-08.07.2015r.

III Międzynarodowy Festiwal Piosenki „NA JĘZYKACH” odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w dniach 06-08.07.2015r. Uczestnicy w wieku 16 – 26 lat w ciągu dwóch dni festiwalowych zaprezentują po dwa utwory wokalne, jeden w języku obcym, drugi w swoim narodowym. W tym roku zapowiedziało swój udział 70 wykonawców z różnych miast Polski oraz zza granicy – Ukrainy, Słowacji, Armenii i Litwy.
Młodzieżowy Dom Kultury który jest głównym organizatorem Festiwalu zaprosił do współorganizacji Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Fundację Bank Żywności oraz Caritas Diecezji Toruńskiej. Dyrektorem Festiwalu jest Iwona Ziemińska – Bącal z MDK.
Przesłuchania festiwalowe będą odbywały się we wtorek (g.13:00 – 18:00) i środę (g. 10:00 – 15:00).
W jury zasiadają znani toruńscy muzycy:
1.Krzysztof Zaremba – kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski”, kompozytor, aktor, kierownik kilku toruńskich chórów i zespołów wokalnych;
2.Przemysław Łosoś – wokalista, uznany toruński muzyk (harmonijka ustna);
3.Sławomir Tutak – uznany muzyk toruński (trąbka).

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Koncertu Galowego w środę (8 lipca 2015) o godz. 18:30 w sali widowiskowej MDK ul. Przedzamcze 11/15.
Wstęp wolny na wszystkie koncerty. Zapraszamy do MDK!