PSOTKI i ŚMIESZKI – CZTERY PREMIERY ” – wystawa

Galeria MDK zaprasza na wystawę „Psotki i Śmieszki – Cztery Premiery”.

Wystawa dostępna tylko do 18 lutego br. prezentuje zdjęcia Agaty Durka z widowisk: „Żywioły” (2014), „Podróże Małe I Duże” (2013), „Zabawki ” (2012), „Zaczarowane Podwórko” (2010) wieńczących ostatnie lata pracy dziecięcego zespołu taneczno-wokalnego „Psotki I Śmieszki” działającego od 1992 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu pod kierunkiem Jolanty Łukaszewicz.
Są to spektakle autorskie Jolanty Łukaszewicz. Do niej należy wizja spektaklu i jej realizacja: scenariusz, reżyseria, choreografie układów, dobór muzyki i przygotowanie wykonawców. Każdorazowo w widowisku występuje około 90 dzieci w wieku od 5 do 9 lat.