Samanta Wojtas – wychowanka Pracowni Plastycznej „Hortus” MDK

Samanta Wojtas – wychowanka Pracowni Plastycznej „Hortus” MDK , którą prowadzi dr Anna Bochenek, zakwalifikowała się do Programu Kulturalno-Art terapeutycznego pn.„Malujemy Historię – Pokonujemy Granice – Tokio 2016”. Program ten realizuje Fundacja „Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom” w Słupsku, która wyłoniła jego uczestników poprzez organizację konkursu plastycznego pt. „Historia Polski” (we wrześniu 2015 roku). Praca plastyczna Samanty Wojtas przedstawiająca Toruński Ratusz została wysłana z MDK i zakwalifikowała się jako jedna z dziesięciu z całej Polski.
W ramach zdobytej Nagrody Samanta otrzymała:
• nieodpłatne uczestnictwo w art-terapeutycznych warsztatach plastycznych „Historia Polski” (1 raz w tygodniu w siedzibie fundacji w Słupsku)
• udział w Wystawie Plastycznej „Historia Polski” w Tokio we wrześniu 2016 roku
• udział w sponsorowanym przez Fundację pobycie, zwiedzaniu i rehabilitacji art. terapeutycznej w Japonii we wrześniu 2016 roku – ok. 3 tygodnie
• wydanie autorskiego port folio w ramach katalogu wystawowego „Historia Polski – Tokio 2016”.