Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

CIM

Centrum Informacji Młodzieży od powstania w roku 1999 zaspokaja potrzebę młodzieży do informacji, zapełniając tym samym lukę w przekazie informacji przeznaczonych dla młodzieży zgodnie z polityką młodzieżową Unii Europejskiej. Po konkursie MEN w 2005 roku otrzymaliśmy certyfikat uprawniający do prowadzenia centrum informacji młodzieżowej, zgodnie ze standardami opracowanymi dla polskiej sieci informacji młodzieżowej.

Nasze podstawowe zadania to:

  • gromadzenie, aktualizowanie i bezpłatne udostępnianie wiarygodnej informacji o wszelkiej działalności skierowanej do młodzieży na temat edukacji, czasu wolnego, poszukiwania pracy, wolontariatu, rozwijania zainteresowań
  • poradnictwo w zakresie uzależnień i sytuacji problemowych.

Centrum pozyskuje informacje ze wszelkich możliwych źródeł – od instytucji i organizacji, ze środków masowego przekazu, z różnego rodzaju materiałów reklamowych, internetu itd. Podstawową działalnością CIM jest gospodarowanie informacją (przetwarzanie i weryfikowanie wartościowych treści); poza tym organizujemy warsztaty dla młodzieży oraz prowadzimy pośrednictwo pracy dla wolontariuszy.

Ponadto od maja 2005 r. jesteśmy Regionalnym Punktem Informacyjnym Sieci EUDODESK Polska (młodzieżowa informacja europejska). Korzystają z niej młodzi ludzie zainteresowani studiami, pracą lub wolontariatem w Unii Europejskiej. W roku 2011 i 2012 prowadzone były w placówkach edukacyjnych warsztaty o tematyce europejskiej w ramach projektów sieciowych Eurodesku w 2011 – „Eurowolontariat – ciekawy start w dorosłe życie” – 11 warsztatów dla 222 uczniów, od marca 2012 ruszył projekt warsztatów „Europa dla młodzieży” – do czerwca zrealizowanych zostało 5 warsztatów, we wrześniu i październiku kolejnych 5. Łącznie w warsztatach udział wzięło 193 uczniów. Od 2013 roku realizowaliśmy kolejne projekty sieciowe Eurodesku – ostatni od 2019 roku – warsztat z eurogry „Euroszanse”. Od 2014 roku uczestniczymy w europejskiej Kampanii Informacyjnej „Time to Move”, która odbywa się w październiku. Zorganizowaliśmy dwie edycje Toruńskiego Sejmiku Samorządów Uczniowskich – w 2017 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, w 2019 hasło Sejmiku „Solidarność Społeczna Młodzieży”. W grudniu 2019 toruńskie Centrum Informacji Młodzieży świętowało Jubileusz XX lecia na ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat – życie z pasją”.

Kontakt

cim@mdktorun.pl

nr tel.: (56) 654 04 58