Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

e-wystawy

„foto cyfra”

Kolejna e-wystawa z cyklu „Przedstawiamy pracownie plastyczne MDK” bardzo dobrze współgra z naturą social mediów, prezentuje bowiem osiągnięcia uczestników zajęć fotograficznych FOTO CYFRA pod kierunkiem grafika i fotografa Radosława Kubiaka.
FOTO CYFRA z MDK Toruń to grupa młodzieży skupiającej się wokół zajęć fotograficznych. Założona przez Tadeusza Misiaszka,który nadał jej pierwszy rys i wytyczył szlaki w poszukiwaniach własnej ścieżki twórczej przez jej członków. Obecnie FOTO CYFRĘ prowadzi Radosław Kubiak. Poza typowymi zastosowaniami fotograficznymi, młodzież poszukuje ciekawych tematów i sposobów kreatywnego przedstawiania rzeczywistości za pomocą fotografii cyfrowej, czy to w studio, czy w plenerze. Efekty pracy prezentowane są na wystawach organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu.

„ceramika”

Od pewnego czasu w pracowni plastycznej MDK, wśród obrazów i rysunków wylęgają się smoki, jeże i inne „ptaszki”. Wychyną czasem tu i ówdzie zza doniczki i szybko znikają w pieleszach domowych ich autorów. Ci zazdrośnie strzegący kruchych cacek, to grupa dzieci i młodzieży, która pod kierunkiem pani Gabrieli Kutyby od 4 lat zgłębia tajniki sztuki ceramicznej. Udało się sfotografować trochę „owoców” ich pracy, nim wywędrowały w świat. „CERAMIKA” to e-wystawa prezentująca kolejną pracownię plastyczną Młodzieżowego Domu Kultury.

„hortus”

E-wystawy wybranych prac powstałych w bieżącym roku szkolnym w Pracowni Plastycznej „HORTUS” pod kierunkiem prof. UTP Anny Bochenek. Początkiem niniejszych kompozycji były trójelementowe moduły zaprojektowane przez autorów prac z trzech kwadratów pokrytych ornamentem. Wpisanie ich w przestrzeń kartki i rozbudowanie w kierunku zasugerowanym przez powstały wcześniej ornament ułatwiło dzieciom i młodzieży w wieku 5-18 lat badanie problemu abstrakcji . Niniejszym otwieramy cykl „e-wystawy” poszczególnych pracowni plastycznych działających w naszej placówce.