O nas

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu to placówka oświatowo-wychowawcza,  która prowadzi zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat.

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach dopołudniowych w budynku MDK w samym centrum Torunia. Nasz zespół to wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która czuwa nad rozwojem uzdolnień i talentów wszystkich wychowanków.

MDK zajmuje znaczące miejsce w procesie wychowania i pełniąca rolę miejskiego centrum kulturalnego dzieci i młodzieży. Głównym celem placówki jest wychowanie odbiorców sztuki, jej przyszłych twórców i aktywnych uczestników życia społecznego.

Ponadto placówka wyznacza sobie następujące cele:

• Rozwój zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży.
  • Wszechstronny rozwój duchowy, intelektualny i społeczny.
  • Przygotowanie do świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze.
  • Kształtowanie aktywnego modelu spędzania czasu wolnego.

Strategia_Rozwoju_Edukacji_Miasta_Torunia_na_lata_2016-2023