Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

C.I.M.


Pod tym linkiem znajdą Państwo najświeższe informacje:

Fanpage

Centrum Informacji Młodzieży od powstania w roku 1999 zaspokaja potrzebę młodzieży do informacji, zapełniając tym samym lukę w przekazie informacji przeznaczonych dla młodzieży zgodnie z polityką młodzieżową Unii Europejskiej.

Po konkursie MEN w 2005 roku otrzymaliśmy certyfikat uprawniający do prowadzenia centrum informacji młodzieżowej, zgodnie ze standardami opracowanymi dla polskiej sieci informacji młodzieżowej.

Nasze podstawowe zadania to :1) gromadzenie, 2) aktualizowanie, 3) bezpłatne udostępnianie wiarygodnej informacji o wszelkiej działalności skierowanej do młodzieży/ nt edukacji, czasu wolnego, poszukiwania pracy, wolontariatu, rozwijania zainteresowań) a także 4) poradnictwo w zakresie uzależnień i sytuacji problemowych.

CENTRUM pozyskuje informacje ze wszelkich możliwych źródeł: od instytucji i organizacji, ze środków masowego przekazu, z różnego rodzaju materiałów reklamowych, internetu itd.
Podstawową działalnością CIM jest gospodarowanie informacją ( przetwarzanie i weryfikowanie wartościowych treści z „szumu informacyjnego ), ale poza tym organizujemy warsztaty dla młodzieży, prowadzimy pośrednictwo pracy dla wolontariuszy.

Ponadto: od maja 2005 r. jesteśmy Regionalnym Punktem Informacyjnym Sieci EUDODESK Polska (młodzieżowa informacja europejska). Korzystają z niej młodzi ludzie zainteresowani studiami, pracą lub wolontariatem w Unii Europejskiej. W roku 2011 i 2012 prowadzone były w placówkach edukacyjnych warsztaty o tematyce europejskiej w ramach projektów sieciowych Eurodesku w 2011 -„Eurowolontariat – ciekawy start w dorosłe życie”-11 warsztatów dla 222 uczniów, od marca 2012 ruszył projekt warsztatów „Europa dla młodzieży”-do czerwca zrealizowanych zostało 5 warsztatów, we wrześniu i październiku kolejnych 5. Łącznie w warsztatach udział wzięło 193 uczniów. Od 2013 roku realizowaliśmy kolejne projekty sieciowe Eurodesku – ostatni od 2019 roku – warsztat z eurogry „Euroszanse”. Od 2014 roku uczestniczymy w europejskiej Kampanii Informacyjnej „Time to Move”, która odbywa się w październiku. Zorganizowaliśmy dwie edycje Toruńskiego Sejmiku Samorządów Uczniowskich – w 2017 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, w 2019 hasło Sejmiku „Solidarność Społeczna Młodzieży”. W grudniu 2019 toruńskie Centrum Informacji Młodzieży świętowało Jubileusz XX lecia na ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat – życie z pasją”.

Kontakt:

cim@mdktorun.pl

nr tel.: (56) 654 04 58

 

 

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY