Aktualności

Kampania Informacyjna „Time to Move” cykl wydarzeń organizowanych przez Centrum Informacji Młodzieży  w październiku dla grup młodzieży z toruńskich szkół, instytucji, organizacji.

Grając w grę  planszową „Euroszanse” która znajduje się już w zasobach CIM – w ilości umożliwiającej grę 30 osób, prowadzoną przez przeszkolonego konsultanta EURODESK POLSKA  ,  młodzi ludzie mogą zorientować się w setkach możliwości rozwoju.

Do udziału w warsztatach „Euroszanse” z wykorzystaniem gry zapraszamy klasy, grupy młodzieży od 10 do 30 osób. Czas trwania warsztatów 45 – 90 minut.  Zajęcia mogą być przeprowadzone w szkole, placówce, instytucji lub w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury na Przedzamczu

Zgłoszenia  mailowo lub telefonicznie

Maria Cieszyńska

cim@mdktorun.pl; majaci@o2.pl

tel . 691383257

Gra „Euroszanse” link do FaceBooka

Centrum Informacji Młodzieży MDK organizuje w dniu 28 maja 2019 w godz. 11:00-14:00 II Toruński Sejmik Samorządów Uczniowskich „Partycypacja społeczna młodzieży ” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Marcina Czyżniewskiego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła pani Iwona Michałek Poseł na Sejm RP.

W programie opracowanym przez radę programową, złożoną z przedstawicieli toruńskich placówek, prezentacje w panelu głównym oraz dyskusje i wymiana doświadczeń w formule world cafe.

Tematyka poruszana na sejmiku:

– aktualny status Toruńskiej Młodzieżowej Rady Miasta;

– działalność dla młodzieży Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2 piętro;

– Europejski Korpus Solidarności

– Korpus Solidarności Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 przy Narodowym Instytucie Wolności;

– wybrane projekty młodzieżowe: „Krzywe Zwierciadło”, TOMUN.

Działanie, jakim jest sejmik, zapisany w strategii rozwoju edukacji miasta Torunia na lata 2016-2023, ma służyć wzrostowi poziomu aktywności społecznej młodzieży, dać możliwość zabrania głosu przez młodych torunian.

Szczegółowe informacje:

Maria Cieszyńska cim@mdktorun.pl, tel. 691383257

Centrum Informacji Młodzieży MDK zaprasza na warsztaty psychologiczne „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami”, które odbędą się 9 kwietnia o godz.17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Zapisy poprzez formularz rejestracyjny na stronie:

Praktyczne zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych tematami psychologicznymi oraz rozwojem osobistym. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja oferty edukacyjnej uczelni prowadzącej kierunek psychologia oraz punktu informacji europejskiej EURODESK POLSKA.

Wydarzenie na FB

time-to-move-plakat

akademia-lideraAkademia Lidera zaprasza na nowy projekt „AKCJA – KREACJA”

„Jeśli poszerzymy perspektywę, zobaczymy, że tak naprawdę każdy z nas jest twórcą, ponieważ w mniej lub bardziej świadomy sposób kreujemy  nasze życie”

Celem zajęć jest aktywowanie twórczego potencjału umysłu, lepsze poznanie samego siebie , odkrycie różnych aspektów własnej osobowości.

Warsztaty kreatywności , wykorzystując metody aktywizujące (burza mózgów, pedagogika zabawy, metoda sześciu kapeluszy, gry  i inne) pozwolą odnaleźć  w sobie twórcę.

Młodzież w wieku 13-19 lat. Spotkania w czwartki godz.17,00

Spotkanie organizacyjne 8 września godz. 16,30 CIM MDK

prowadzący Maria Cieszyńska

cim kariera (1)

klub-AKADEMIA-LIDEROW-zapisy

Aktywuj-informację-1024x724

Fotorelacja z eurolekcji o tematyce „Eurowolontariat” z udziałem Marekhi Tughushi z Gruzji, która przebywa na wolontariacie Europejskim EVS Program „Młodzież w działaniu” projekt STEP – organizacja goszcząca 12-1 OHP Siemianowice Śląskie. Bardzo owocne spotkanie odbyło się 20 września w Internacie Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu. Regionalny Punkt Eurodesk w Centrum Informacji Młodzieży MDK prowadzi lekcje europejskie dla szkół o tematach: eurostudia; eurowolontariat; europraca, euroaktywacja i euroszanse. Szczegóły na stronie Eurodesk Polska. Zapraszamy do skorzystania z oferty!