II TORUŃSKI PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu organizuje w maju 2016 r. przegląd toruńskich teatrów szkolnych i młodzieżowych – Otwarta Scena MDK. Impreza jest adresowana do formacji sztuk scenicznych (teatr, pantomima, taniec, sztuka performatywna, teatr plastyczny), działających w ramach toruńskich szkół, prowadzonych przez nauczycieli, bądź bezpośrednio przez uczniów.
Celem naszej imprezy jest zdiagnozowanie szkolnego ruchu amatorskiej sztuki scenicznej, a także przeprowadzenie konsultacji warsztatowo-merytorycznej dla autorów, wykonawców i opiekunów wymienionych grup. Przegląd nie ma charakteru konkursu, nie będziemy w nim przyznawać nagród ani wyróżnień, istotny dla nas jest fakt konfrontacji szkolnych grup scenicznych, wymiana doświadczeń oraz wzajemne poznanie się. Uczestnicy przeglądu otrzymają dyplomy dokumentujące ich udział w imprezie. Przedstawienia zakwalifikowane do przeglądu będą dokumentowane w postaci fotograficznej oraz zapisu video przez uczestników zajęć multimedialnych MDK.

Lista Teatrów zakwalifikowanych na II TORUŃSKI PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH, który odbędzie się 18 maja 2016 o godz. 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu:

1. Zespół Szkól nr 31 w Toruniu: Zespół teatralny z 31, spektakl „W inności piękno”
2. Zespół Szkół nr 10 w Toruniu: Pudełko z kukiełką, spektakl „Morska opowieść”
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Toruniu: Kabarecik Smyk, spektakl „Babcia Jaga”
4. Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu: 10 Marionetek, spektakl „Zapach sceny”
konkurs-teatralny-I-TORUNSKI-PRZEGLAD-TEATROW-SZKOLNYCH-PLAKAT