III Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej

Plakat III Dni Kultury ArabskiejDni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej
 to coroczne wydarzenie organizowane przez studentów zrzeszonych w Kole Lingwistów Zahra as-Sahra, działającego przy Pracowni Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Inicjatywa ma na celu przybliżenie studentom oraz mieszkańcom Torunia i okolic kulturę, religię oraz sztukę świata arabsko-muzułmańskiego poprzez bezpłatne warsztaty, wystawy, prezentacje, prelekcje i inne.
Dodatkowo, wydarzenie jest współorganizowane przez Ambasadę Państwa Kuwejt w RP, a patronat nad wydarzeniem objął J.E. Adel Mohammed Hayat, Ambasador Kuwejtu w Polsce, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Piotr Całbecki oraz Polskie Towarzystwo Orientalistyczne. Event został objęty patronatem medialnym Polskiego Radia PiK, portalu Nasze Miasto Toruń, Czasopisma studenckiegoGłos uczelni oraz SpodKopca.pl. Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 15-16 maja 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Przedzamcze 11/15, Toruń).

Rozpoczęta uroczystą ceremonia otwarcia z udziałem J.E. Adela Mohammed Hayat – Ambasadora Państwa Kuwejt w Polsce, obfitować będzie w wiele atrakcji, m.in. naukę podstaw języka arabskiego, perskiego, tureckiego, warsztaty tańca brzucha oraz warsztaty kaligrafii arabskiej i kuchni algierskiej. Zapraszamy również na dyskusję panelową z udziałem ekspertów pt. „ISIS – zagrożenie dla Polski, Bliskiego Wschodu, świata?”, jak i na cykl prezentacji „Spotkanie przy arabskiej herbacie…” podejmujący ciekawe tematy związane z kulturą arabsko-muzułmańską i prowadzony przez specjalistów. Z kolei dla zgłodniałych arabskich smaków będą czekały orientalne smakołyki, a dla ciekawych świata Wschodu dzieci – stoisko z grami i quizami.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, jednakże na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej informacji oraz program wydarzenia dostępny na stronie www.kolo-lingwistow-umk.blog.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/851284148243929/.

Program III Dni Kultury Arabskiej i Muzułmańskiej