Lucyna Sowińska – wystawa fotografii z cyklu „TEATR ŻYCIA.OCZY ETIOPII”

W jednym z najbiedniejszych krajów świata, gdzie mieszkańcy chodzą boso lub w butach zrobionych z opon, spotyka się kobiety i mężczyzn o szlachetnych, pięknych rysach twarzy, wysokich, smukłych i dumnych o brązowozłotym kolorze skóry. W górskich wioskach egzotycznych plemion przetrwały wierzenia i rytuały nietknięte niemal przez cywilizację. Już Darwin przypuszczał, że tutaj była kolebka całej ludzkości. Wystawa kipi życiem i kolorami, tworzy opowieść o ludziach i przyrodzie. Ukazuje zjawiskowe krajobrazy, potęgę architektury wykutych w skałach podziemnych kościołów. Wystawę opracowała Agata Durka.