ADOLESCENSJE – Teatr R.Bezimienni

26.05 (piątek) godz.19:00 Spektakl „Adolescencje” w wykonaniu grupy teatralnej R. Bezimienni

ADOLESCENCJE- jest to autorski spektakl grupy gimnazjalnej Teatru R. Bezimienni. Uczestnicy warsztatów teatralnych dostali zadanie opisania swojego „pierwszego razu”. Oczywiście w pierwszym odruchu wydawało się, że rozważany będzie temat relacji intymnych ale dyskusje poszerzyły krąg zagadnień i powstały opracowania dotyczące intensywności przeżywania po raz pierwszy emocji związanych z dojrzewaniem! Proces ten zwany okresem adolescencji nie zawsze przebiega spokojnie i łagodnie. W literaturze adolescencja określana jest jako czas buntu i konfliktów. Opisane doświadczenia własne lub zaobserwowane w najbliższym otoczeniu przetworzyliśmy w monologi a część z nich w dialogi. Powstała intymna i szczera opowieść sceniczna.