SPACE TORUŃ – Scena Tańca Współczesnego

Pierwszy Festiwal Tańca w Toruniu w MDK!

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury zapraszają w dniach 26 – 28 czerwca 2015 na Ogólnopolski Festiwal Tańca pn. Scena Tańca Współczesnego SPACE TORUŃ. Dyrektorem festiwalu jest Joanna Miś-Fudali, nauczyciel prowadzący w MDK Teatr Tańca AKRO. Festiwal nie ma charakteru konkursu, jego głównym, celem jest wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego między uczestnikami oraz przybliżenie tego rodzaju tańca jak najszerszej publiczności, czyli mieszkańcom Torunia.

W ramach Festiwalu tancerze z całej Polski będą brali udział w warsztatach tańca współczesnego, które poprowadzą uznani choreografowie z Polski:
Marta Ziółek – absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie rozpoczęła studia na wydziale choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie;
Maciej Kuźmiński choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego. Absolwent Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance (Konserwatorium Tańca i Muzyki Trinity Laban; dawne Laban Centre) w Londynie.
Agnieszka Doberska – od 2009 r. tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka magisterskich studiów choreograficznych na Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria). Ukończyła podstawowy kurs trenerski w systemie Gyrotonic®.

Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na prezentacjach tanecznych w piątek (26.06.15) i sobotę (27.06.15) o godz. 19.30 w MDK ul. Przedzamcze 11/15.

Cele wydarzenia to:
– stworzenie przestrzeni do prezentacji działających w Polsce i zagranicą teatrów tańca i zespołów tańca współczesnego
– wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji między uczestnikami
– integracja środowiska tanecznego.

Dla tancerzy prezentujących spektakle, organizatorzy gwarantują bezpłatne warsztaty oraz bezpłatne zakwaterowanie.
ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SWOICH PRAC.

Szczegółowe informacje:
Joanna Miś-Fudali, tel. 698 899 967, asiafudali@wp.pl; https://www.facebook.com/SpaceTorun

Do pobrania: