Warsztaty tańca współczesnego z Anną Krysiak

Anna Krysiak, wspaniała tancerka i nauczycielka tańca, kolejny raz zawita do Torunia!
Warsztaty obejmują 8 godzin zajęć (4 godziny każdego dnia)

Termin 16 – 17 lutego 2019

16 lutego (sobota)
12. 00 – 16. 15
w tym przerwa 15 minut

17 lutego (niedziela)
w tym przerwa 15 minut

Koszt: 150 zł (dwa dni warsztatów, czyli 8 godzin zajęć) przy wpłacie
do 01.02.2019
200 zł przy wpłacie po 01.02.2019
100 zł dla tancerzy TT AKRO

Warsztaty przeznaczone dla tancerzy od 18 r.ż.
Zapisy: Joanna Miś-Fudali, asiafudali@wp.pl
Wpłaty należy przesłać na konto:
Rada Rodziców MDK
Ul. Przedzamcze 11/15 87-100 Toruń
Bank Millennium S.A. Oddział Toruń
W tytule wpisać: warsztaty z Anną Krysiak
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na adres: asiafudali@wp.pl

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca . Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov Conrada Drzewieckiego, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Melissy Monteros, Mariusza Olszewskiego, Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana ( Pina Bausch Theatre). Brała udział w projekcie Battery Dance Company ( USA ) z udziałem Cracow Klezmer Band. Jako pedagog współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, Swarthmore College , Salt Lake City University, Mary University oraz University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce i w Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 r. otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200- lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego . W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre( Kanada). W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od 2009 roku pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego współtworząc projekty artystyczne zarówno w Polsce jak i poza granicami. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z reżyserami teatralnymi co wzbogaciło jej doświadczenia i język artystyczny. Jest autorką choreografii „Apie mus” dla Aura Dance Theatre (Kowno-Litwa). Współpracowała z Mariuszem Trelińskim przy realizacji Opery „Król Roger”, wystąpiła także w operze „Latający Holender”. Wzięła udział w spektaklach „Between” oraz „Slow Man” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Wystąpiła w operach „Medea” oraz „Moby Dick” w reż. Barbary Wysockiej. Tańczyła w „Barocco” Anny Godowskiej, „Melancholia bez Villas”Tomasza Wygody, „Potępieniu Fausta” w reżyserii Maciej Prusa i choreografii Jacka Przybyłowicza. Od 2014 współpracuje jako choreograf z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali „Antygonę” ( Lucerne Theatre), „Czyż nie dobija się koni” ( Horage Mccoya – Harward Univercity Cambrige), oraz „Świętą Joannę Szlachtuzów” (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu). Była tancerką i asystentką w spektaklu Jana Komasy pt.: „Ksenofonia”
Styl ruchu Anny Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jej styl jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka. Kładzie nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów oraz ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii i wykorzystania pędu, zawieszeń w tym balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem.