Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Zajęcia stałe

Rytmika Młody Toruń

Podczas zajęć dzieci  poznają zabawy ruchowe i taneczne, uczą się techniki tanecznej, figur i kroków danego tańca – na program zespołu składają się tańce, piosenki, zabawy z różnych regionów kraju, polskie tańce narodowe i obrzędy. Prowadzona jest także emisja głosu. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród festiwalowych i konkursowych. Ponadto zespół koncertuje na różnych Read more »

Przeczytaj całość

Hopsasanka

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-7 lat (grupy dzielone są z uwzględnieniem wieku) Zespół Hopsasanka powstał z połączenia grup Forma i Fiku-Miku. Zajęcia taneczno-rytmiczne prowadzone w formie ukierunkowanych ćwiczeń i zabaw rozwijających sprawność ruchową dzieci oraz rozwój uzdolnień muzycznych i społecznych. Rozgrzewka prowadzona jest przy akompaniamencie pianina (zabawy rytmiczno-umuzykalniające), a ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ciało Read more »

Przeczytaj całość

Rozgłos

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat (zajęcia prowadzone w grupach dzielonych ze względu na wiek i poziom umiejętności wokalnych) Rozgłos to nowa nazwa zespołów, scalająca wszystkie grupy wokalne prowadzone przez Katarzynę Skowrońską-Sobolewską. Zespoły te rozpoczęły zmagania z emisją głosu we wrześniu 2011 roku, początkowo pod nazwami PAUZA, eRZetWu, ODDECH, SING, a od Read more »

Przeczytaj całość

Kapela ZPIT „Młody Toruń”

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 5-19 lat (zajęcia prowadzone są w małych grupach z uwzględnieniem wieku) Wychowankowie zajęć powinni posiadać swój instrument. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, którzy chcą nauczyć się gry na skrzypcach, altówce, akordeonie, klarnecie oraz wiolonczeli. Podczas zajęć wychowankowie grupy mają możliwość nauki harmonii, czytania nut i nauki Read more »

Przeczytaj całość

Rozwijaki i Spontańce

Zajęcia taneczno-rozwojowe prowadzone są w formie ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijających sprawność ruchową dzieci oraz rozwój uzdolnień tanecznych, społecznych i emocjonalnych. Podczas zajęć wprowadzana jest nauka prostych schematów tanecznych wykorzystująca różne style tańca t.j.: jazz, modern, latino, videoclip oraz improwizacja, która rozwija kreatywność oraz wzmacnia poczucie ważności każdego dziecka. W czasie zajęć dzieci mają przestrzeń Read more »

Przeczytaj całość

Sensoplastyka

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z jednym opiekunem. Prowadzi Gabriela Kutyba. Sensoplastyka to zabawa z różnymi materiałami plastycznymi. Podczas zajęć proponowane są różne zadania plastyczne, zabawy z kolorem, fakturą, kształtem i kompozycją. Kreatywne zajęcia doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, a zabawa w grupie sprawia dużo radości. Zajęcia plastyczne w naturalny sposób budują integrację Read more »

Przeczytaj całość

Ukulele

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat (grupy podzielone są z uwzględnieniem wieku) Zajęcia skierowane są dla dzieci o każdym stopniu zaawansowania – od początkujących do już grających. Na zajęciach prowadzona jest nauka akordów oraz gry melodycznej. Wychowankowie uczą się znanych melodii, lubianych piosenek oraz notacji muzycznej (tabulatury i nuty). Każdy z wychowanków uczy się Read more »

Przeczytaj całość

Ceramika

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 5-19 lat. Prowadzi Gabriela Kutyba. Zajęcia w pracowni ceramicznej wprowadzają w świat nieprzewidywalny, zaskakujący i przestrzenny, a zajęcia rozwijają radosne, twórcze myślenie. Na zajęciach stosowane są podstawowe techniki formowania w glinie rzeczy użytkowych, dekoracyjnych i kształtowania małych form rzeźbiarskich. A to wszystko w efektywnej kolorystyce, dzięki zdobieniu szkliwem Read more »

Przeczytaj całość

Grupa wokalna ZPiT MŁODY TORUŃ

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat Grupa wokalna to 1/3 całości Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”. Jest to zespół, realizuacy folklorystyczne utwory wokalne, prezentowane podczas koncertów całego zespołu ZPiT „Młody Toruń” oraz utwory, które grają w sercu naszych uczestników. Celem zajęć jest nauka ćwiczeń dykcyjnych, emisyjnych oraz przygotowanie do koncertów i Read more »

Przeczytaj całość

Zajęcia wokalne – MUSICALL

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat, która swoją przyszłość wiąże z muzyką oraz która chce poznać i rozwinąć swoje pasje. W trakcie zajęć stawiamy na rozwój wokalny oraz przygotowanie uczestników do udziału w wielu konkursach i atrakcyjnych imprezach muzycznych. Na zajęciach poruszane będą następujące zagadnienia: ćwiczenia dykcyjne; zasady prawidłowej wymowy; ćwiczenia emisyjne; nauka Read more »

Przeczytaj całość