Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Zajęcia stałe

PRACOWNIA PLASTYCZNA ARCHIPELAG TWÓRCZY

Zajęcia plastyczne o interdyscyplinarnym charakterze, łączą ze sobą klasyczne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba), multimedialne (fotografie i animacje) oraz działania w przestrzeni publicznej. Przede wszystkim jednak jest to miejsce spotkań. Spotkań wrażliwości i kreatywności młodych ludzi, które stają się punktem wyjścia do wszelkich działań artystycznych i stanowią ich siłę napędową. Uczestnicy zajęć poprzez różnorodne Read more »

Przeczytaj całość

CORTA JACA-ZESPÓŁ TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Zespół powstał w 2006 roku w MDK i skupia młodzież w wieku 11–20 lat. Grupa nie bierze udziału w turniejach tanecznych. Tancerze tańczą dla własnej satysfakcji, realizując swoją pasję, bez konieczności zdobywania medali i pucharów. Coraz wyższy poziom taneczny uzyskują dzięki wspólnej pracy pod okiem nauczyciela i choreografa–pani Anny Kannenberg. Taniec jest ich sposobem na Read more »

Przeczytaj całość

Zajęcia TECHNICZNO-MODELARSKIE

Zajęcia Techniczno Modelarskie przeznaczone są dla dzieci od 10 roku życia. Uczestnicy zajęć uczą się budować rożnego rodzaju modele szybowców, samolotów, statków, pojazdów kołowych. Zaczynają od najprostszych modeli i stopniowo próbują wykonywać coraz bardzie złożone konstrukcje z różnych materiałów. Budując modele dzieci poznają podstawowe prawa fizyczne dzięki którym modele latają, pływają czy jeżdżą. Ponadto na Read more »

Przeczytaj całość

BIG BAND, ZESPOŁY MUZYCZNE

Formacje te działają w MDK pod kierownictwem znanego toruńskiej publiczności znakomitego muzyka i pedagoga Igora Nowickiego. Celem zajęć jest doskonalenie warsztatu oraz nauka gry i współdziałania w zespole. W zależności od preferencji i gustów muzycznych wychowankowie mają do wyboru zespoły grające muzykę rozrywkową w szerokim rozumieniu tego terminu oraz Big Band. Zespoły rozrywkowe, w zależności Read more »

Przeczytaj całość

GRUPA ZET

Młodzieżowy Dom Kultury realizując ideę włączania, zaprasza do siebie osoby niepełnosprawne. Od 2010 roku działa tu  GRUPA ZET skupiająca dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami w wieku 10 – 20 lat, uczące się w  toruńskich szkołach. Głównym celem działania Grupy jest wspieranie rozwoju jej uczestników  poprzez kreatywne tworzenie artystyczne i możliwość prezentacji tych kreacji szerszej publiczności tak w Read more »

Przeczytaj całość

PRACOWNIA ARTYST. DROGA

Pracownia Profilaktyki Artystycznej i Kreatywnego Rozwoju „DROGA” Celem jest rozwój osobisty poprzez odkrywanie własnego twórczego potencjału , praca nad relacjami ze sobą i z otoczeniem, kontakt z emocjami i trening umiejętności psychospołecznych. Zajęcia są dla młodzieży w wieku 13-19 lat, która chciałaby nabyć , nauczyć się bardziej efektywnego , twórczego sposobu funkcjonowania. Okres ten jest Read more »

Przeczytaj całość

Nauka gry na KEYBOARDACH

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Stawiasz pierwsze kroki , czy może pragniesz doskonalić swój warsztat ? Masz możliwość kształcenia słuchu , umiejętności i wzbogacania swojej kultury muzycznej pod okiem doświadczonego pedagoga z Bydgoszczy. Wychowankowie Sławomira Sławińskiego odnoszą liczne sukcesy w konkursach gry na instrumentach klawiszowych, często prezentują swoje Read more »

Przeczytaj całość

Klub CIM AKADEMIA LIDERÓW

AKADEMIA LIDERA skupia młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania warsztatowe odbywają się w Centrum Informacji Młodzieży MDK. Grupa kontaktuje się także przez zamkniętą grupę na Facebooku. Prowadzenie Akademii Lidera – Maria Cieszyńska Młodzi Liderzy to osoby: • otwarte • nastawione na rozwój osobisty i w grupie poprzez bycie i działania • zainteresowane zdobywaniem kompetencji społecznych. Na spotkaniach: Read more »

Przeczytaj całość

WESOŁE NUTKI

Wesołe Nutki to zespół, w którym najmłodsi wokaliści i tancerze ( 5-8 lat ) mogą rozwijać swoje zdolności muzyczne. Mimo że to najmłodsi artyści, to ich serce do muzyki, wewnętrzny duch i zaangażowanie, mogłoby zawstydzić prawdziwych profesjonalistów! Zapraszamy na nasze zajęcia – wspólnie uczymy się śpiewać, bawimy się, bierzemy udział w występach muzycznych, tańczymy w Read more »

Przeczytaj całość

LET’S SING

Zapraszamy wszystkich śpiewających i muzykujących w wieku 9-19 lat do zapisania się do grupy wokalnej: „LET’S SING”. Zajęcia odbywają się z podziałem na dwie grupy wiekowe. Na naszych zajęciach oprócz ćwiczeń wokalnych i emisyjnych, poznawać będziemy muzyczne zagadnienia, uczyć się interpretacji utworów i rozwijać swój muzyczny potencjał. A to wszystko w połączeniu ze śpiewaniem piosenek Read more »

Przeczytaj całość