Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Zajęcia stałe

Grupa wokalna ZPiT MŁODY TORUŃ

Grupa wokalna to 1/3 całości Zespołu Pieśni i Tańca Młody Toruń. Jest to zespół, który realizuje folklorystyczne utwory wokalne, które prezentujemy podczas koncertów zespołu ZPiT Młody Toruń  oraz utwory, które grają w sercu naszych uczestników. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Celem zajęć jest nauka ćwiczeń dykcyjnych, emisyjnych oraz przygotowanie do koncertów i Read more »

Przeczytaj całość

Zespół rytmiczno-wokalny FIKU-MIKU

Muzyka jest naturalnym elementem w życiu dziecka. Maluchy uwielbiają słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach. Muzyka niewątpliwie jest przyjemną i efektywną formą edukacji. Słuchanie muzyki, czy śpiew to sposób na ćwiczenie słuchu, percepcji oraz uwagi słuchowej. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-6 lat na zajęcia z rytmiki oraz śpiewu, gdzie będą miały możliwość Read more »

Przeczytaj całość

Zajęcia wokalne – PIOSENKA AKTORSKA

Zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat, która swoją przyszłość wiąże z muzyką i teatrem oraz która chce poznać i rozwinąć swoje pasje. Piosenka aktorska jest szczególną formą artystyczną, wymagającą od wykonawcy połączenia umiejętności aktorskich i wokalnych. W trakcie zajęć stawiamy na rozwój wokalny oraz przygotowanie uczestników do udziału w wielu konkursach i atrakcyjnych imprezach muzycznych. Na Read more »

Przeczytaj całość

FORMA

Zespół „FORMA” (zajęcia taneczne z elementami emisji głosu) Grupy wiekowe: 4-5 lat, 6-8 lat, 9-12 lat. Zajęcia taneczne ukierunkowane na naukę tańca JAZZ i MODERN, czyli tańca opartego na balecie, wzbogaconego elementami tańca na podłodze (floor), elementami akrobatycznymi oraz emisją głosu. Zajęcia prowadzone są w formie ukierunkowanych ćwiczeń i zabaw rozwijających oraz nauki techniki tańca Read more »

Przeczytaj całość

CHÓR A.R.GENTUM

Chór funkcjonuje pod kierownictwem Ariela Radomińskiego i powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenia i obserwacje podczas pracy z dziećmi, a także potrzeby szkoły oraz literaturę fachową. Program obejmuje uczniów klas w wieku szkolnym. Daje on możliwość rozwijania zainteresowań uczniów, kształtowania głosu oraz prezentowania własnego talentu występach. Program chóru zakłada kształcenie głosu dzieci i młodzieży w Read more »

Przeczytaj całość

PRACOWNIA PLASTYCZNA ARCHIPELAG TWÓRCZY

Zajęcia plastyczne o interdyscyplinarnym charakterze, łączą ze sobą klasyczne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba), multimedialne (fotografie i animacje) oraz działania w przestrzeni publicznej. Przede wszystkim jednak jest to miejsce spotkań. Spotkań wrażliwości i kreatywności młodych ludzi, które stają się punktem wyjścia do wszelkich działań artystycznych i stanowią ich siłę napędową. Uczestnicy zajęć poprzez różnorodne Read more »

Przeczytaj całość

Zespół Tańca Towarzyskiego – CORTA JACA

Zespół powstał w 2006 roku w MDK i skupia młodzież w wieku 11–20 lat. Grupa nie bierze udziału w turniejach tanecznych. Tancerze tańczą dla własnej satysfakcji, realizując swoją pasję, bez konieczności zdobywania medali i pucharów. Coraz wyższy poziom taneczny uzyskują dzięki wspólnej pracy pod okiem nauczyciela i choreografa–pani Anny Kannenberg. Taniec jest ich sposobem na Read more »

Przeczytaj całość

Zajęcia TECHNICZNO-MODELARSKIE

Zajęcia Techniczno Modelarskie przeznaczone są dla dzieci od 10 roku życia. Uczestnicy zajęć uczą się budować rożnego rodzaju modele szybowców, samolotów, statków, pojazdów kołowych. Zaczynają od najprostszych modeli i stopniowo próbują wykonywać coraz bardzie złożone konstrukcje z różnych materiałów. Budując modele dzieci poznają podstawowe prawa fizyczne dzięki którym modele latają, pływają czy jeżdżą. Ponadto na Read more »

Przeczytaj całość

BIG BAND

Formacja ta działa w MDK pod kierownictwem znanego toruńskiej publiczności znakomitego muzyka i pedagoga Igora Nowickiego. Na repertuar Big Bandu składają się aranżacje standardów jazzowych, muzyki filmowej, muzyki rozrywkowej. Wsparciem dla młodzieży stawiającej pierwsze kroki w tak wymagającej formacji jak big band jazzowy są dorośli członkowie zespołu, absolwenci MDK, którzy tworzą go wspólnie z obecnymi Read more »

Przeczytaj całość

GRUPA ZET

Młodzieżowy Dom Kultury realizując ideę włączania, zaprasza do siebie osoby niepełnosprawne. Od 2010 roku działa tu  GRUPA ZET skupiająca dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami w wieku 10 – 20 lat, uczące się w  toruńskich szkołach. Głównym celem działania Grupy jest wspieranie rozwoju jej uczestników  poprzez kreatywne tworzenie artystyczne i możliwość prezentacji tych kreacji szerszej publiczności tak w Read more »

Przeczytaj całość