Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Zajęcia stałe

Rozwijaki i Spontańce

Zajęcia taneczno-rozwojowe prowadzone są w formie ćwiczeń i zabaw ruchowych rozwijających sprawność ruchową dzieci oraz rozwój uzdolnień tanecznych, społecznych i emocjonalnych. Podczas zajęć wprowadzana jest nauka prostych schematów tanecznych wykorzystująca różne style tańca t.j.: jazz, modern, latino, videoclip oraz improwizacja, która rozwija kreatywność oraz wzmacnia poczucie ważności każdego dziecka. W czasie zajęć dzieci mają przestrzeń Read more »

Przeczytaj całość

Sensoplastyka w Małej Pracowni MDK

Zajęcia edukacyjne w małej grupie, odbywają się w soboty, od godz. 10.00-11.30. Może w nich uczestniczyć dziecko w wieku 4-6 lat, wraz z 1 opiekunem. Nauka odbywa się przez zabawę z różnymi materiałami plastycznymi. Rozwiązujemy zadania plastyczne, bawimy się kolorem, fakturą, kształtem i kompozycją. Kreatywne zabawy doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię a zabawa w grupie sprawia Read more »

Przeczytaj całość

UKULELE

Nauka gry jest łatwa, przyjemna i sprawia wiele radości 🙂 Jest małe, więc bez problemu schowamy je do plecaka i zabierzemy gdziekolwiek chcemy! Na zajęciach liczy się przede wszystkim nie teoria, a praktyka Gramy w grupie, w której panuje miła atmosfera podczas wspólnego muzykowania 🙂 Na sam początek jedyne czego potrzeba to: ukulele, czas i Read more »

Przeczytaj całość

Grupa wokalna ZPiT MŁODY TORUŃ

Grupa wokalna to 1/3 całości Zespołu Pieśni i Tańca Młody Toruń. Jest to zespół, który realizuje folklorystyczne utwory wokalne, które prezentujemy podczas koncertów zespołu ZPiT Młody Toruń  oraz utwory, które grają w sercu naszych uczestników. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Celem zajęć jest nauka ćwiczeń dykcyjnych, emisyjnych oraz przygotowanie do koncertów i Read more »

Przeczytaj całość

Zespół rytmiczno-wokalny FIKU-MIKU

Muzyka jest naturalnym elementem w życiu dziecka. Maluchy uwielbiają słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach. Muzyka niewątpliwie jest przyjemną i efektywną formą edukacji. Słuchanie muzyki, czy śpiew to sposób na ćwiczenie słuchu, percepcji oraz uwagi słuchowej. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-6 lat na zajęcia z rytmiki oraz śpiewu, gdzie będą miały możliwość Read more »

Przeczytaj całość

Zajęcia wokalne – MUSICALL

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat, która swoją przyszłość wiąże z muzyką oraz która chce poznać i rozwinąć swoje pasje. W trakcie zajęć stawiamy na rozwój wokalny oraz przygotowanie uczestników do udziału w wielu konkursach i atrakcyjnych imprezach muzycznych. Na zajęciach poruszane będą następujące zagadnienia: ćwiczenia dykcyjne; zasady prawidłowej wymowy; ćwiczenia emisyjne; nauka Read more »

Przeczytaj całość

FORMA

Zajęcia taneczno-rytmiczne prowadzone są w formie ukierunkowanych ćwiczeń i zabaw rozwijających sprawność ruchową dzieci oraz rozwój uzdolnień muzycznych i społecznych. Rozgrzewka prowadzona jest przy akompaniamencie pianina (zabawy rytmiczno-umuzykalniające), a ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ciało odbywają się w formie zabaw ruchowych z np. woreczkami, chusteczkami i szarfami. Wprowadzana jest nauka prostych schematów tanecznych, elementów tańca baletowego Read more »

Przeczytaj całość

PRACOWNIA PLASTYCZNA ARCHIPELAG TWÓRCZY

Zajęcia plastyczne o interdyscyplinarnym charakterze, łączą ze sobą klasyczne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba), multimedialne (fotografie i animacje) oraz działania w przestrzeni publicznej. Przede wszystkim jednak jest to miejsce spotkań. Spotkań wrażliwości i kreatywności młodych ludzi, które stają się punktem wyjścia do wszelkich działań artystycznych i stanowią ich siłę napędową. Uczestnicy zajęć poprzez różnorodne Read more »

Przeczytaj całość

Zespół Tańca Towarzyskiego – CORTA JACA

Zespół powstał w 2006 roku w MDK i skupia młodzież w wieku 8–19 lat. Grupa nie bierze udziału w turniejach tanecznych. Tancerze tańczą dla własnej satysfakcji, realizując swoją pasję, bez konieczności zdobywania medali i pucharów. Coraz wyższy poziom taneczny uzyskują dzięki wspólnej pracy pod okiem nauczyciela i choreografa – pani Anny Kannenberg. Taniec jest ich Read more »

Przeczytaj całość