Zespół PSOTKI I ŚMIESZKI

Do zespołu “Psotki i Śmieszki” zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Nauczyciel prowadzący – Jolanta Łukaszewicz- pedagog tańca, śpiewu, logopeda, choreograf
Opieka muzyczna, aranżacje, akompaniator (pianista), realizacja nagrań – Dariusz Walichniewicz

Młodsi stawiają swoje pierwsze kroki na zajęciach rytmicznych, natomiast starsi na tanecznych i wokalnych. Grupy dzielone są z uwzględnieniem wieku.

Celem zajęć jest:

• dostrzeżenie zdolności muzycznych i tanecznych w dziecku i stworzenie korzystnych warunków do ich rozwoju,
  • rozwijanie zainteresowań tanecznych i muzycznych, poprzez naukę układów tanecznych, tworzenia choreografii do spektakli, naukę piosenek,
  • przełamywanie tremy i nieśmiałości oraz czerpanie radości z udziału w zajęciach,
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności i koleżeństwa, umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej,
  • inspirowanie wychowanków do własnej działalności poznawczej i twórczych poszukiwań oraz pomoc w przezwyciężaniu problemów i przygotowanie ich do samodzielności.

Obok typowych zajęć warsztatowych organizowane są wyjścia do teatru, do opery, wyjazdy na plenery plastyczne, organizowane są bale karnawałowe, spotkania z Mikołajem, a dla starszych wychowanków warsztaty teatralne, gimnastyczne i taneczne.

Grupa wokalna występuje w „Ogrodowych Spotkaniach z Piosenką Francuską”. Stale współpracują z toruńskim Teatrem Muzycznym. Od 2014r. dzieci corocznie występują w rolach oscypków w przedstawieniu „Maurycy i kolędnicy”.

Realizują projekty multimedialne – piosenki i teledyski, nagrywają płytę z pastorałkami. Zwieńczeniem całorocznej pracy jest udział w widowisku tanecznym.

„Psotki i Śmieszki” powstały w 1992 roku.