Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

rytmika MŁODY TORUŃ

rytmika MŁODY TORUŃ to zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat

Zajęcia prowadzi Anna Mieczkowska – nauczyciel-choreograf

Leszek Milińśki – nauczyciel-akompaniator (pianista)

Dariusz Walichniewicz – nauczyciel-akompaniator (pianista)

Zajęcia prowadzone są w uwzględnieniem wieku.

Podczas zajęć dzieci  poznają zabawy ruchowe i taneczne, uczą się techniki tanecznej, figur i kroków danego tańca – na program zespołu składają się tańce, piosenki, zabawy z różnych regionów kraju, polskie tańce narodowe i obrzędy. Prowadzona jest także emisja głosu oraz ćwiczenia umuzykalniające. Dzieci w wieku przedszkole pracują w grupie rytmika, starsze dzieci kontynuują naukę w  Zespole Młody Toruń. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród festiwalowych i konkursowych. Ponadto zespół koncertuje na różnych imprezach okolicznościowych w Toruniu i poza nim. Pięknie zdobione kostiumy stanowią atut zespołu i zachęcają młodych tancerzy do udziału w występach.

Zespół Tańca i Śpiewu Młody Toruń poza grupami tanecznymi zrzesza grupy wokalne i kapelę ludową tworząc razem jedyny w Toruniu zespół ludowy z wieloletnia tradycją.

Z uwagi na charakterystykę zespołu grupy tworzą dziewczęta i chłopcy – w szczególny sposób zachęcamy Rodziców chłopców do zapisania dziecka na zajęcia – kontakt z różnorodną grupą, wspólny cel, dobra zabawa z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój małych tancerzy, wzmocni ich pewność siebie i da umiejętności taneczne przydatne w całym dalszym życiu.