Festiwal Sfera Ruchu 2022

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i Fundacja „Kult Kultury” są organizatorami  Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego Sfera Ruchu Toruń 2022, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 roku.    Pomysłodawcą festiwalu jest Joanna Miś-Fudali, nauczycielka tańca w MDK, prowadząca Teatr Tańca AKRO.

Przeżyjmy to jeszcze raz – 50 lat Studia P

W środę 6 lipca 2022 r. godz. 17.00 zapraszamy na pokaz filmu, w którym występuje kilka pokoleń aktorów Sceny Młodych Studio”P”. Grupa ta w tym roku obchodziła swój Jubileusz 50 lecia! Projekcja filmu odbędzie się w sali Widowiskowej w Młodzieżowym Domu Kultury, Przedzamcze 11/15. Wejściówki za symboliczną 1,00 zł. można odbierać w portierni MDK ; Read more »

Przeczytaj całość

Premiera Studio P „Świat w mojej głowie”

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 12.06.2022 na premierę Studia „P” pt: „Świat w mojej głowie” wg. prozy napisanej przez uczestników Studia P. Scenariusz i reżyseria Lucyna Sowińska. Muzyka: Igor Nowicki Data: 12.06.2022 Godz;: 17.00

Premiera Teatru R.Bezimienni

Teatr R.Bezimienni z MDK Toruń oraz Studio Warsztat z MDK 5 w Bydgoszczy poplątani poetycko w programie słowno-muzycznym. Występują: Barbara Bojarska Julia Bukatar Daniel Kisiel Patrycja Mleczek Franciszek Motyka Matylda Pietrzykowska reż. Małgorzata Chojnowska Wiśniewska aranżacje: Grzegorz Wiśniewski Kamera: Justyna Brozdowska Dźwięk: Beniamin Gołasz Światło: Krzysztof Tomasik 20.05.22

50 lat Studia P Toruńskiej Sceny Młodych

50 RÓŻ, KONWALIE I TYSIĄCE KWIATÓW Złoty Jubileusz Teatru Studio P w MDK  Kochani! Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali spotkanie – koncert pt. „Wyszliśmy stąd”. Odkurzone zostały kroniki, zdjęcia i wyświetlane filmy na dużym ekranie.

Dni Hanzy

DNI HANZY – to święto miast wchodzących w skład handlowej organizacji międzynarodowej pod nazwą Miasta Hanzy. Jako związek miast handlowych, popierających się nawzajem na polu ekonomicznym, Hanza istniała w średniowieczu i na początku ery nowożytnej.