Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Grupa wokalna ZPiT MŁODY TORUŃ

Grupa wokalna to 1/3 całości Zespołu Pieśni i Tańca Młody Toruń. Jest to zespół, który realizuje folklorystyczne utwory wokalne, które prezentujemy podczas koncertów zespołu ZPiT Młody Toruń  oraz utwory, które grają w sercu naszych uczestników. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Celem zajęć jest nauka ćwiczeń dykcyjnych, emisyjnych oraz przygotowanie do koncertów i konkursów.

Zespół Pieśni Tańca Młody Toruń jest członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Posiada aktualny certyfikat stanowiący dokument o zweryfikowaniu poziomu artystycznego przez ekspertów i uprawniający zespół do reprezentowania Polski za granicą na międzynarodowych festiwalach pod auspicjami CIOFF.
Grupa wokalna współpracuję z Panią Katarzyną Bilską kierownikiem, instruktorem tańca i choreografem, Panem Krzysztofem Pilarskim instruktorem kapeli ludowej oraz z Panami Leszkiem Milińskim i Dariuszem Walichniewiczem, akompaniatorami
Uczestnicy mają możliwość wzięcia udział w wyjazdach zagranicznych, dotychczas zespół odwiedził m.in Bułgarię, Węgry, Holandię, Szwecję, Macedonię, Ukrainę, Niemcy, Irlandię.