Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

PRACOWNIA PLASTYCZNA ARCHIPELAG TWÓRCZY

Zajęcia plastyczne o interdyscyplinarnym charakterze, łączą ze sobą klasyczne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba), multimedialne (fotografie i animacje) oraz działania w przestrzeni publicznej.
Przede wszystkim jednak jest to miejsce spotkań. Spotkań wrażliwości i kreatywności młodych ludzi, które stają się punktem wyjścia do wszelkich działań artystycznych i stanowią ich siłę napędową. Uczestnicy zajęć poprzez różnorodne zadania poznają podstawowy język plastyczny, który pozwoli lepiej wyrazić ich wewnętrzną wrażliwość. Zagadnienia linii, barwy, plamy, bryły i kompozycji stanowić będą bazę dla rozwijającego się warsztatu artystycznego. Poznając różne techniki plastyczne, ich specyfikę i możliwości, uczestnik zajęć otrzymuję zaproszenie do nowej krainy, w której, jeśli ma ochotę, może się rozgościć na dłużej. Pracownia bowiem jest otwarta na indywidualne upodobania młodego artysty, daje mu czas i przestrzeń na rozwój.
Jednak głównym założeniem zajęć jest oderwanie uczestników od kartek papieru i pokazanie im ogromu możliwości jaki kryje się za słowem „intermedialność”. Pokazanie młodemu człowiekowi, że jego kreatywność nie musi być ograniczona przez krawędzie kartki, że tworzyć możemy wszędzie i z wszystkiego co nas otacza. W pracowni uczestnicy wykorzystywać będą w swojej twórczości niekonwencjonalne materiały plastyczne, zaprzyjaźnimy się z pojęciem upcyklingu, poznając artystyczne możliwości rzeczy pozornie nieprzydatnych.