TEATR W ZIMOWEJ ODSŁONIE opowieść o Teatrze R.Bezimienni

Opowieść o Teatrze R.Bezimienni. Reportaż filmowy na temat historii i działalności Teatru R. Bezimienni z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Jego twórczyni Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska opowiada o przeszło dziesięcioletniej drodze artystycznej teatru, jego sukcesach, specyfice pracy aktorskiej oraz o zrealizowanych wybranych spektaklach teatralnych. Te wypowiedzi przeplatane są nigdy niepublikowanymi materiałami dokumentalnymi.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu „Zimowe ARTefakty” wspierającego toruńskich artystów, którego organizatorami są Miasto Toruń oraz Toruńska Agenda Kulturalna. Reż. muzyka i montaż Grzegorz Wiśniewski O teatrze opowiadała: Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska. W dokumencie wykorzystano materiały archiwalne zespołu Teatr R.Bezimienni.

Fragmenty spektakli: „I tak wszyscy zginiemy czyli tragicznie i klasycznie” kolaż tekstów 2012 „Atrapa” Z. Wiśniewska 2013 „Matki” P. Rowicki 2013 „Przystanek Hłasko-Stachura” M. Hłasko, E. Stachura 2014 „Trepanacja” M. Świetlicki, J. Kaczmarski 2014 „Namiętności” M. Hłasko, E. Stachura 2014 „Krew” Ch. Bukowski, G. Ciechowski 2015 „Chuda” J.Fathallah 2016 „Zielona pigułka” I. Witkiewicz, M. Grechuta 2016 „Cień” T. Różewicz, W. Wysocki 2016 „Obsesje” R Queneau 2017 „Mamy prawo żyć” M. Prześluga, L. Karbowska, M. Prokulewicz 2017lescencje „Adolescencje” ” M. Chojnowska-Wiśniewska 2017 „Puszcza” T.Gromadka 2019 „Kawał” Roland Topor 2020 „Impresario pod kanapą” A.Czechow 2020 „Opera Panica” A. Jodorowsky 2021.

Ponadto autorami zdjęć są: Maja Januszewska, Filip Karczewski, Agata Lulewicz, Miłosz Gajewski. Materiały filmowe autorstwa: Zuzanny Wiśniewskiej, Małgorzaty Chojnowskiej-Wiśniewskiej i Grzegorza Wiśniewskiego. W materiałach recytacji wystąpili: Agata Soboczyńska, Patrycja Wachek, Katarzyna Pilewska, Klaudia Bełcik, Aleksandra Lichocka, Oliwia Adamowicz, Karolina Nowak oraz Weronika Walasiewicz ( frag. Spektaklu „Chuda”).

Wywiadu udzielili adepci teatru: Kuba Jagielski, Magdalena Bródka, Gabriel Topolewski, Franciszek Motyka, Weronika Wiczarska, Katarzyna Żmuda, Olgierd Robak. Warsztaty ruchu prowadził Arkadiusz Walesiak Ponadto w dokumencie zaprezentowali się adepci Teatru R.Bezimienni którzy byli uczestnikami zajęć teatralnych w latach 2009- 2021.