Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

XI ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA

XI ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA.
KONKURS PLASTYCZNY – WERSJA ZMODYFIKOWANA.

Dla uczniów wrażliwych plastycznie maj i czerwiec od kilku lat był czasem wędrówek po Toruniu w poszukiwaniu detali architektonicznych wartych rysunkowego lub graficznego sportretowania w ramach wojewódzkiego konkursu plastycznego ZOOM NA TORUŃ. DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. Ubiegłoroczną X edycję uczciliśmy retrospektywną wystawą w Centrum Kultury Dwór Artusa oraz jubileuszowym wydawnictwem prezentującym bogactwo technik rysunkowych i graficznych oraz przybliżone oczami i ręką młodych artystów (5-19 lat), niezauważane na co dzień, piękno architektonicznych detali zabytkowego Torunia.

W roku 2020 uruchamiamy nasz ZOOM w nieco zmienionej formie. Jak wszystkie wydarzenia kulturalne czasu pandemii rozegra się w internecie: na stronie www, Facebooku i Instagramie Młodzieżowego Domu Kultury. Obejmie dwie grupy wydarzeń.

I. ZOOM NA TORUŃ, DETAL W ARCHITEKTURZE MIASTA. REMINISCENCJE.

W socialmediach, w kilku sekwencjach pokażemy najciekawsze prace z ubiegłych 10 edycji dając szerokiemu gronu szansę podziwiania architektonicznych detali Torunia oraz rzadko prezentowanych jednocześnie tylu rozwiązań rysunkowych i graficznych.

II. ZOOM NA TORUŃ. DETAL WE WNĘTRZU.
KONKURS PLASTYCZNY.

Konkursowy ZOOM przenosimy do wnętrz, gdyż swobodne studiowanie architektury w plenerze jest poważnie utrudnione. Zmieniamy temat i formę prezentacji prac, pozostałe warunki zachowujemy.

REGULAMIN KONKURSU

1. Idea i cele konkursu:
a. Kontynuowanie, mimo przeszkód, idei konkursu ZOOM NA TORUŃ.
b. Inicjowanie zainteresowania historią rodziny, umacnianie więzi międzypokoleniowych i poczucia własnej tożsamości.
c. Rozwijanie umiejętności zauważania ciekawych plastycznie i historycznie przedmiotów w najbliższym otoczeniu.
d. Uwrażliwianie na wartości plastyczne w codzienności.
e. Inspirowanie do rozwijania umiejętności w zakresie sztuk rysunkowych i graficznych.

2. Organizator konkursu:
Młodzieżowy Dom Kultury, Toruń ul. Przedzamcze 11/15, tel. 566221477 www.mdktorun.pl

3. Uczestnicy:
Dzieci i młodzież w wieku 5 – 19 lat.

4. Temat:
Uczyń bohaterem swej pracy plastycznej najstarszy przedmiot znajdujący się w Twoim domu, w Twojej Rodzinie. Jeśli przedmiot jest duży (np. zabytkowy kredens) wybierz detal, narysuj fragment itp. Drobne przedmioty możesz narysować w całości.

5. Format:
20 x 20 cm, dyptyk lub tryptyk czyli 2 lub 3 prace powiązane tematycznie lub formą.

6. Techniki:
Rysunkowe i graficzne, monochromatyczne, np. rysunek ołówkiem, węglem, piórkiem, pisakiem, lawowany tuszem, linoryt, monotypia itd. Zachęcamy do poszukiwań w zakresie łączenia technik. Liczymy na prace zrealizowane na podstawie bezpośredniej obserwacji.

7. Zgłoszenia prac:
Do 21 czerwca br. organizatorzy oczekują na dobrej jakości zdjęcia wykonanych prac oraz zdjęcia rysowanego obiektu czy detalu. Na ich podstawie jury wybierze najciekawsze realizacje, ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe ( materiały plastyczne). Wybrane prace zaprezentujemy na e-wystawie w mediach społecznościowych MDK.

Zdjęcia i notkę o autorze prosimy przysłać na adres: agatamdk@o2.pl

8. Dane teleadresowe autora:
Do zdjęć prosimy dołączyć dane o autorze: imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa szkoły oraz podpisaną (cyfrowo) przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika konkursu Informację o przetwarzaniu danych osobowych (do pobrania http://mdktorun.pl/o-nas/dokumenty-2/ klauzula konkursy-warsztaty). Zdjęcia uczestniczące w konkursie stają się
własnością organizatorów.

9. 0głoszenie wyników:
24 czerwca br. , w dniu imienin miasta ( nasz konkurs jak co roku jest „prezentem dla Torunia”), w mediach społecznościowych MDK ogłosimy wyniki konkursu. Z laureatami nagród rzeczowych skontaktujemy się drogą e-mailową.