Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

Festiwal Sfera Ruchu 2022

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i Fundacja „Kult Kultury” są organizatorami  Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego Sfera Ruchu Toruń 2022, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 roku.   

Pomysłodawcą festiwalu jest Joanna Miś-Fudali, nauczycielka tańca w MDK, prowadząca Teatr Tańca AKRO. Głównym celem Festiwalu jest propagowanie tańca jako formy wyrażenia siebie i stosunku do rzeczywistości poprzez ruch, integracja młodzieży i wymiana doświadczeń w dziedzinie tańca współczesnego oraz promocja miasta Torunia.

Festiwal ten nie ma charakteru konkursu i polega na prezentacjach spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performanc’u. Skierowany jest do młodych choreografów i tancerzy amatorów powyżej 16 roku życia. Mogą w nim brać udział zespoły taneczne, duety oraz soliści wykorzystujący twórczo technikę tańca współczesnego. Uczestnicy festiwalu obok prezentacji spektakli będą uczestniczyć w warsztatach tańca współczesnego; warsztaty Partnering – Shared Levitation poprowadzą Marion Sparber i Alan Fuentes Guerra. Będzie też można uczestniczyć w warsztatach GAGA, które poprowadzi Natalia Iwaniec Tancerka, choreografka, certyfikowana nauczycielka Gaga.

Do współpracy zostały zaproszone zaprzyjaźnione szkoły: Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, IV LO  i Szkoła Podstawowa nr 1; tam będą odbywały się warsztaty.

Otwarcie Festiwalu  odbędzie się 2 lipca 2022 o godz. 19.00 w Sali widowiskowej MDK.

Publiczność zapraszamy na festiwalowe pokazy taneczne, które odbędą się w Sali widowiskowej w MDK  w piątek i sobotę (1-2 lipca 2022) od godz. 19.00. Każdego wieczoru będzie można obejrzeć po 7 choreografii (za każdym razem inne) w wykonaniu tancerzy z całego kraju, m.in. z Poznania, Olsztyna, Katowic, Gdańska, Wrocławia. Dla potrzeb festiwalu została przystosowana sala widowiskowa w MDK i dlatego wejście na widownię jest od strony sceny. Wejściówki są już do nabycia w portierni MDK. Ilość miejsc bardzo ograniczona.

http://www.sferaruchutorun.pl/

program-festiwalu