Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

50 lat Studia P Toruńskiej Sceny Młodych

50 RÓŻ, KONWALIE I TYSIĄCE KWIATÓW

Złoty Jubileusz Teatru Studio P w MDK 

Kochani! Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali spotkanie – koncert pt. „Wyszliśmy stąd”. Odkurzone zostały kroniki, zdjęcia i wyświetlane filmy na dużym ekranie. Na scenie, za oknem naszego MDK-owskiego domu zieleniło się drzewo z gromadką białych ptaków; na balkonie świeciły złotem i grały trąby big – bandu. Dziękuję zespołowi współtwórców magicznego widowiska:

 Justyna Brozdowska – plastyka 🙂

 Igor Nowicki – muzyka 🙂

 Krzysztof Tomasik – światło 🙂 

  Beniamin Gołasz – dźwięk 🙂

Piotr Czupryniak – budowa scenografii 🙂

Dziękuję za pomoc i nagrania w prywatnych studiach muzycznych: Maciej Kubiczek oraz Igor Nowicki. 

Na scenie mieszały się pokolenia Studia P. Gospodarzem był poeta i bard Jacek Beszczyński. Z Berlina przyjechał Marek Gierszał (aktor, reżyser) i zaśpiewał ze swoją grupą „Życie to jest teatr”. Młode Studio P grało na patykach, a laureatka programu „Mam talent” na najmłodszym instrumencie świata –  hangu. Piosenki z ostatniej płyty z temperamentem, jazzowo wykonała Joanna Dark. Duet musicalowy: Ada Jałocha i Łukasz Wawreniuk, porywał miłosnym uniesieniem. Wiersz Norwida „…popiół i diament” tonął w blasku świec, zabrzmiał chórem męskich i urodą dziecięcych głosów Studia P. Aktorki profesjonalne Joanna Żurawska (Rewizor) i Rozalia Mierzicka (Nastka) pokazały klasę kunsztu aktorskiego. Przyjęcie było gorące: groteskowy Hamlet Ryszarda Michałowskiego i ballady literackie w wykonaniu Stacha Baranowskiego zbierały burze oklasków. Obecna generacja Studia P zachwycała świeżością i wdziękiem młodzieńczego talentu. 

Życzenia składali specjalni goście z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim na czele. Z własnym wierszem dedykowanym założycielce zespołu wystąpił absolwent Studia P – Starosta Toruński Marek Olszewski. 

W imieniu pokoleń wychowanków i aktorów Studia P dziękowała Małgorzata Kożuchowska, którą potem otaczało grono wielbicieli z prośbą o  autografy i wywiady. 

      Oj działo się, działo. Grała kapela ludowa „Młodego Torunia” (Krzysztof Pilarski 🙂 ). Był tort, race i złote wybuchy! Organizacja była wspaniała. Dyrekcja 🙂 , Impresariat 🙂 , Obsługa 🙂 Organizatorzy: Irena Pokucińska i Jacek Beszczyński 🙂 🙂

Dziękuję Wszystkim za wzruszenia, radość i stojące owacje ❤️

        Lucyna Sowińska

Toruń, 16 maja 2022 r.