Spektakl w wersji esperanckiej „Onidevas pardoni” („Trzeba wybaczać”) w wykonaniu Teatru Studio P

W Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu wieczorem w sobotę 25 listopada 2023 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Do Torunia przyjechała z Wrocławia grupa członków Śląski Związek Esperancki • Vroclavo kaj Esperanto. Goście byli zainteresowani procesem twórczym w zespole Scena Młodych Studio P.
🎥 Multimedialne spotkanie w międzynarodowym języku esperanckim poprowadziła Lucyna Sowińska, założycielka Studia P; zespół znany jest wśród publiczności wielu krajów, reprezentował Polskę na Światowych Kongresach Esperanckich między innymi w Norwegii, Hiszpanii, we Włoszech…
🎭 Studio P zaprezentowało gościom pracę nad nowym spektaklem w wersji esperanckiej „Onidevas pardoni” („Trzeba wybaczać”). Sztuka Agaty Sierockiej w przekładzie na esperanto Teresy Nemere, niesie ważne przesłanie o szukaniu pojednania między ludźmi. Widzowie podkreślali, że przedstawienie w reżyserii Lucyny Sowińskiej jest wypełnione dużą energią, tajemniczością, widać radość i pasję młodych aktorek. W kronice zapisano też uwagę o świetnej dykcji wykonawczyń.
Esperanckie spotkanie Toruń – Wrocław dało twórcom i widzom wiele satysfakcji
Fotorelacja z tego wydarzenia na FB MDK