Grupa teatralna DRAO – Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

Dnia 5.06.2015 dziecięca grupa teatralna DRAO wraz z rodzicami i opiekunami dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa. Dorośli wprowadzili w klimat akcji „teatralnie” wymawiając kilkakrotnie „na-ro-do-we-czy-ta-nie”. Następnie dzieci budowały z siebie kolejne litery tego hasła. W końcu dwoje odważnych chętnych rodziców przeczytało na forum wybrane przez siebie fragmenty dzieła Prusa. Tekst Prusa zapewne jest tekstem zbyt trudnym dla 9 – 12- Latków. By jednak i one miały pełniejszy udział w akcji, w dwóch grupach przygotowały scenki pt. „Sklep”. Na zakończenie przybierały role różnych lalek i charakterystycznym dla swej lalki krokiem wracały „ze sceny” do swoich opiekunów. Oczywiście, wyjaśniono im, że książka nie jest o lalkach, tak jednak najbardziej mogły zbliżyć się do tytułu dzieła. Warsztaty poprowadziły dawne uczestniczki grupy – Oliwia Adamowicz ( wciąż związana z MDK) i Janina Marchlewska. Dziękujemy! Na oficjalnej stronie akcji można nas znaleźć wśród uczestników wydarzenia! Plany były jeszcze bogatsze, ale nie starczyło czasu. Za rok też postaramy się dołączyć do narodowego czytania, na swój teatralny, dostosowany do wieku sposób.