Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

SUKCESY

 

2016 / 2017

Teatr PIG z o.o. – prowadzi nauczyciel: Hanna Sierdzińska
I nagroda: KATAR TEATR 2016; 11.12.2016/Toruń
GRAND PRIX za spektakl pt. „Gładkie Czoła” na Konfrontacjach Artystycznych Twórczości Amatorskiej Regionu „KATAR 2016” w kategorii TEATR.
Wyróżnienie aktorskie dla wychowanki Aleksandry Kowalskiej i Pawła Piotrowskiego na XV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA w Inowrocławiu.

Teatr Tańca AKRO – prowadzi nauczyciel: Joanna Miś-Fudali
Wyróżnienie dla grupy I;II;III;IV;V – IV Krakowska otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAkcja; 28.10.2016/Kraków
III miejsce dla gr.I Akro w kategorii: miniatura, inscenizacja, etiuda powyżej 16 lat – XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańca TANECZNE MIRAŻE; 11.03.2017/Bydgoszcz
Na Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych GAPA 2017 trzy grupy zdobyły nagrody w swoich kategoriach:
Złota Gapa 2017 w kat. wiek. 14-21 lat;
Srebrna Gapa 2017 w kat. wiek. 7-13 lat
Wyróżnienie w kat. wiek. 7-13 lat
III miejsce w kategorii powyżej 16 lat na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Tańca TANECZNE MIRAŻE w Bydgoszczy,
Nagroda Organizatora na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Tańca OTWÓRZ OCZY w Słupsku.

Teatr R.Bezimienni – prowadzi nauczyciel: Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska
Nagrodę Stowarzyszenia Teatralnego „Juvenkracja”otrzymała Zuzanna Borek za najciekawszą aktorską interpretację piosenki „Oj Mame, Mame”: III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej Melpomena; 2.12.2016/Bydgoszcz
Wychowankowie z Teatru R.Bezimienni zdobyli cały pakiet nagród na XIV Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu:
I miejsce – Oliwia Adamowicz (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych)
II miejsce – Marta Węgrowska (w kategorii szkół gimnazjalnych)
III miejsce – Amelia Wierzbowska (w kategorii szkół gimnazjalnych)
Cztery Wyróżnienia: Beniamin Kmieć, Ola Lichocka, Sara Kolankowska, Szymon Chilarecki.
Wyróżnienie dla wychowanki Weroniki Walasiewicz za monodram „Chuda” na X Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu „Motyf 2017” w Tychach.

Zespół Wesołe Nutki – prowadzi nauczyciel: Elżbieta Ciechanowska
I miejsce Nikola Dardzińska (5 lat) na Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki pn. Szkolna Scena Piosenki i Poezji w Toruniu.
dwa III miejsca dla Nikoli Dardzińskiej (5 lat) i Magdaleny Banach (5 lat) na XXI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Toruniu.

Dziecięcy Zespół Tańca Współczesnego CEINAT – prowadzi nauczyciel: Marzanna Midura-Szymańska
III nagroda (dla grupy 6 – 8 lat) Wyróżnienie (dla grupy 9 – 12 lat) na III Ogólnopolskim Konkursie Tańca Współczesnego Bydgoszcz Tańczy 2017.

Pracownia Plastyczna HORTUS – prowadzi nauczyciel: dr Anna Bochenek
Melania – jedna z 20 zwycięzców w konkursie IKEA na projekt pluszowej zabawki: Konkurs Zabawa to poważna sprawa; 20.01.2017/Łódź
NAGRODA jedna z 20 dla Melanii Nalka-Wiśniewskiej (lat 8) w ogólnopolskim konkursie IKEA na projekt zabawki pn. „ Zabawa to poważna sprawa”. Nagrodą jest wykorzystanie projektu do produkcji zabawki – żyrafy.
II miejsce w kategorii 11-15 lat dla Zofii Szudy na IX Ogólnopolskim Młodzieżowym Biennale Plakatu w Bydgoszczy.
NAGRODA dla niepełnosprawnej Samanty Wojtas – udział w Programie Kulturalno-Art terapeutycznym pn. „Malujemy Historię – Pokonujemy Granice – Singapur 2017”. Program ten realizuje Fundacja „Kochajmy Zabytki – Zabytki Dzieciom” w Słupsku, która wyłoniła jego uczestników poprzez organizację ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Historia Polski”. Praca plastyczna Samanty Wojtas przedstawiająca toruńskie Stare Miasto zakwalifikowała się jako jedna z dziesięciu z całej Polski.
W ramach zdobytej Nagrody Samanta otrzymała:
– nieodpłatne uczestnictwo w art-terapeutycznych warsztatach plastycznych „Historia Polski” (1 raz w tygodniu w siedzibie fundacji w Słupsku)’
– udział w Wystawie Plastycznej „Historia Polski” w Singapurze we wrześniu 2017 r.,
– udział w sponsorowanym przez Fundację pobycie, zwiedzaniu i rehabilitacji artystyczno- terapeutycznej w Singapurze we wrześniu 2017 roku – ok. 3 tygodnie,
– wydanie autorskiego port folio w ramach katalogu wystawowego „Historia Polski –Singapur o 2017”.

Zespół instrumentalny Keyboardy – prowadzi nauczyciel: Sławomir Sławiński
W V Powiatowym Konkursie Keyboardowym w Obrowie
II Miejsce Lidia Macierzyńska
III miejsce Tymon Dyduła (w kategorii 6-10 lat)
III miejsce Łukasz Kwiatkowski ( w kategorii 11-15 lat)
II miejsce Dawid Janczuk (W kategorii 16-25 lat)
IV Konkursie Pianistycznym w Obrowie:
I miejsce Dawid Janczuk
II miejsce Alicja Marciniak (w kategorii 16 – 18 lat)
Wyróżnienie Karolina Kowalska (w kategorii 11-15 lat)

Zespół wokalny Let’s sing – prowadzi nauczyciel:Grażyna Ratajczak-Nadolska
II nagroda dla zespołu w I Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej pn.Kocham Przyrodę w MDK Toruń.

Teatr DRAO – prowadzi nauczyciel: Magdalena Łubkowska-Stanisławska
– Wiktoria Fiutak i Dominika Górska – finalistkami Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Wierszoklepka” Toruń 2017;
– Dominika Górska – I.miejsce w Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji i Prozy Polskiej w kategorii klas 1-3, Warszewice 2017; zakwalifikowanie na podstawie scenariusza spektaklu „Marzenie” na „Grudziądzką Kieszeń Sceniczną 2017”

 

2015 / 2016

ZPiT „Młody Toruń”- kierownik zespołu Katarzyna Bilska

II miejsce w kategorii IVB dla pary Aleksandra Jankowska-Wojciech Paul na Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”; Wronki, 26-27.09.2015
III miejsce w kat. IVA dla pary Aleksandra Aleksy-Michał Grzejda na Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”; Wronki, 26-27.09.2015
II miejsce w kat. IV Open dla pary Aleksandra Aleksy-Michał Grzejda na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” ; Malbork, 07.11.2015
III miejsce w kat. IIIC dla pary Maja Kowalska-Damian Szymecki na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” ; Malbork, 07.11.2015
II miejsce w kat. IVA dla pary Aleksandra Aleksy-Michał Grzejda na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” ; Malbork, 07.11.2015
II miejsce w kat.IV B dla pary Aleksandra Jankowska-Wojciech Paul na XII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku” ; Malbork, 07.11.2015
II miejsce w kat. IVA dla pary Aleksandra Aleksy-Michał Grzejda na II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2015” ; Katowice, 20-22.11.2015
II miejsce w kat. IIIC dla pary Maja Kowalska-Damian Szymecki na II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2015” ; Katowice, 20-22.11.2015

Tytuł III Pary roku 2015 w rankingu Polskiej Sekcji CIOFF w kategorii IV dla Michała Grzejdy i Aleksandry Aleksy

I miejsce w kat. IVA dla pary: Michał Grzejda i Aleksandra Aleksy na XV Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O pierścień Księżnej Izabeli”; 5-6.03.2016/Puławy

Pracownia plastyczna HORTUS
I nagroda
– Lena Składanowska w kategorii klas I-III: Konkurs plastyczny „Historia Polski”; 09.2015/Słupsk
III nagroda
– Michalina Rosińska w kategorii klas I-III: Konkurs plastyczny „Historia Polski”; 09.2015/Słupsk
III nagroda
– Jędrek Cywiński w kategorii klas IV-VI: Konkurs plastyczny „Historia Polski”; 09.2015/Słupsk
Wyróżnienie
– Olga Degen w kategorii klas IV-VI: Konkurs plastyczny „Historia Polski”; 09.2015/Słupsk
I nagroda
– Lena Składanowska w kategorii klas I-III: XI Edycja Konkursu Plastycznego „Inspirowane Poezją”; 28.10.2015/Toruń
III nagroda
– Michalina Rosińska w kategorii klas I-III: XI Edycja Konkursu Plastycznego „Inspirowane Poezją”; 28.10.2015/Toruń
III nagroda
– Jędrek Cywiński w kategorii klas IV-VI: XI Edycja Konkursu Plastycznego „Inspirowane Poezją”; 28.10.2015/Toruń
Wyróżnienie
– Olga Degen w kategorii klas IV-VI: XI Edycja Konkursu Plastycznego „Inspirowane Poezją”; 28.10.2015/Toruń
Zakwalifikowanie
się do Programu Kulturalno-Art. terapeutycznego pn.„Malujemy Historię – Pokonujemy Granice – Tokio 2016”-Samanta Wojtas
I miejsce
– Marysia Malicka: Miejski Konkurs Plastyczny „Nowoczesny transport łączy ludzi”; 28.12.2015/Toruń
III miejsce
– Oliwia Sawicka: Miejski Konkurs Plastyczny „Nowoczesny transport łączy ludzi”; 28.12.2015/Toruń

 

 

Pracownia plastyczna PRACOWNIA WARSZTAT
Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI: Oliwier Majewski na XI Edycji Konkursu Plastycznego „ Inspirowane Poezją” ; Toruń, 28.10.2015

 

Teatr PIG z o.o.
Nagroda za zbiorową kreację w ważnej sprawie w spektaklu pt.: „Spójrz mi w oczy na V Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” ; Piotrków Trybunalski, 06-08.11.2015
III nagroda za spektakl „Spójrz mi w oczy” KATAR-teatr 2015 ; Toruń, 05.12.2015

 

T.R.Bezimienni
Wyróżnienie II st. dla Weroniki Walasiewicz na V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Romana Brandstaettera ; Trzcianka, 4-6.12.2015
Wyróżnienie I st. dla Karoliny Nowak na V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Romana Brandstaettera ; Trzcianka, 4-6.12.2015

I miejsce (kat. licealiści) Kamil Kowalski na XIII Konkursie Interpretacji Dla Dzieci i Młodzieży Teatr Baj Pomorski w Toruniu; 7-10.03.2016/Toruń
I miejsce (kat. IV-VI kl.) Amelia Wierzbowska na XIII Konkursie Interpretacji Dla Dzieci i Młodzieży Teatr Baj Pomorski w Toruniu; 7-10.03.2016/Toruń
II miejsce (kat. gimnazjaliści) Kalina Dorożyńska na XIII Konkursie Interpretacji Dla Dzieci i Młodzieży Teatr Baj Pomorski w Toruniu; 7-10.03.2016/Toruń
III miejsce (kat. Licealiści) Ola Lichocka na XIII Konkursie Interpretacji Dla Dzieci i Młodzieży Teatr Baj Pomorski w Toruniu; 7-10.03.2016/Toruń
Wyróżnienie (kat. IV-VI kl.) Beniamin Kmieć na XIII Konkursie Interpretacji Dla Dzieci i Młodzieży Teatr Baj Pomorski w Toruniu; 7-10.03.2016/Toruń

Wyróżnienie Oliwia Adamowicz na 17.Ogólnopolskim Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA 2016;   1-2.04.2016 / Wrocław

III miejsce Kamil Kowalski na VI Ogólnouniwersyteckim Konkursie Recytatorskim w Toruniu; 15-16.04.2016/ Toruń

II miejsce Michał Murawski na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2016; 22-23.04.2016/Koszalin

II nagrodę czyli srebrny monodram dla Weroniki Walasiewicz za monodram Chuda Judith Fatalah na

VIII Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Bydgoszczy; 28.05.2016 Bydgoszcz

Grand Prix  za  monodram Chuda Judith Fatalah na Brodnicka Uczta Teatralna; 18-19.06.2016 Brodnica

Teatr Tańca AKRO

III miejsce w kategorii miniatura, inscenizacja, etiuda od 12 do 15  lat. Wyróżnienie w kategorii miniatura, inscenizacja, etiuda do 11 lat – 17 Ogólnopolski Konkurs Tańca Słoneczne Miraże; 5.03.2016/Bydgoszcz

Srebrna GAPA  w kategorii 7-13 lat – Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne; 16.05.2016/Grudziądz

Srebrna GAPA w kategorii 14-21 lat – Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne; 16.05.2016/Grudziądz

Wyróżnienie i nagroda dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury  za spektakl „Przestrzeń czasu” –

IV Ogólnopolski  Festiwal  Alternatywnych Teatrów Tańca; 20.05. 2016/Słupsk

 

CEINAT

Wyróżnienie w kategorii miniatura, inscenizacja, etiuda do 11 lat – 17 Ogólnopolski Konkurs Tańca Słoneczne Miraże; 5.03.2016/Bydgoszcz

 

Teatr Do Skutku

Grand Prix festiwalu – Kujawsko-pomorskie spotkania teatralne ZWIERCIADŁA; 17-18.03.2016/Bydgoszcz

I nagroda za spektakl Gluten – Brodnicka Uczta Teatralna; 18-19.06. 2016/Brodnica

II nagroda za spektakl Płaskowyż – Brodnicka Uczta Teatralna; 18-19.06. 2016/Brodnica

Nagroda za reżyserię spektaklu Płaskowyż dla Malwiny Romańskiej- Brodnicka Uczta Teatralna; 18-19.06. 2016/Brodnica

 

Dziecięcy Zespół Wokalny ISKIERKI
III miejsce – Alicja Marciniak: Przegląd Kolęd i Pastorałek w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu; 16.12.2015/Golub Dobrzyń

 

 

2014 / 2015

ZPiT „Młody Toruń”- kierownik zespołu Katarzyna Bilska

II miejsce w kat. IVA dla pary Michał Grzejda, Aleksandra Aleksy na Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Bursztynowy Żagiel”; Gdańsk, 12-13.09.2014
II miejsce w kat. IVA dla pary Michał Grzejda, Aleksandra Aleksy na I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Wielkopolski Bat”; Wronki, 26-27.09.2014
III miejsce w kat .IVA dla pary Adam Gradowski, Alicja Minc na I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Wielkopolski Bat”; Wronki, 26-27.09.2014
III miejsce w kat. IIA dla pary Damian Szymecki, Maja Kowalska na I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O Wielkopolski Bat”; Wronki, 26-27.09.2014
II miejsce w kat. poniżej 14 lat na IV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „ O Kujawski Wianek”; Włocławek, 25.10.2014
I miejsce w kat.IVB dla pary Wojciech Paul, Aleksandra Jankowska na Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O szablę Kmicica”; Drohiczyn, 6-7.12.2014
I miejsce w kat.IVA dla pary Michał Grzejda, Aleksandra Aleksy na XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańców polskich „O pierścień księżnej Izabeli”;
Tytuł II Pary Roku 2014 dla pary Michał Grzejda, Aleksandara Aleksy; Polska Sekcja CIOFF
II miejsce w Kat.IV B dla pary Wojciech Paul, Aleksanda Jankowska na XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańców polskich „O pierścień księżnej Izabeli”; Puławy, 27.02-01.03.2015

T.T. AKRO
Nagroda Główna dla Akro gr.II na Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych; 29.11.2014 – Bydgoszcz
Złota Gapa 2015 dla Akro grupa II Kat. wiek. 14-21 lat na Grudziądzkich Amatorskich prezentacjach Artystycznych 2015; 22.05.2015 – Grudziądz
Wyróżnienie w kat. wiek. 7-13 lat na Grudziądzkich Amatorskich prezentacjach Artystycznych 2015; 22.05.2015 – Grudziądz

Dziecięcy Zespół Tańca Współczesnego CEINAT
Wyróżnienie dla Marzanny Midury-Szymańskiej prowadzącej zespół w kat. 7-12 lat na Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych; 29.11.2014 – Bydgoszcz
Wyróżnienie w kat. klasy 1-3 na II Ogólnopolskim Konkursie Tańca Współczesnego „Bydgoszcz Tańczy”; 15.05.2015 – Bydgoszcz
Wyróżnienie w kat. klasy 4-6 na II Ogólnopolski Konkurs Tańca Współczesnego „Bydgoszcz Tańczy”; 15.05.2015 – Bydgoszcz
Wyróżnienie w kat. duety gimnazjum na II Ogólnopolskim Konkursie Tańca Współczesnego „Bydgoszcz Tańczy”; 15.05.2015 – Bydgoszcz
Wyróżnienie w kat. 7-13 lat na Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych 2015; 22.05.2015 – Grudziądz

T.R.Bezimienni

II miejsce dla Kasi Pilewskiej na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR 2014”; 21-23.11.2014 – Koszalin
Wyróżnienie w kategorii gimnazjalnej dla Oliwii Adamowicz na XII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży; 09.03.2015 – Toruń
III miejsce oraz Nagroda specjalna za sumienną i wieloletnią pracę w kategorii licealistów dla Kamila Kowalskiego na XII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży; 09.03.2015 – Toruń
III miejsce w kategorii szkół podstawowych dla Amelii Wierzbowskiej na XII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży; 12.03.2015 – Toruń
Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych dla Szymona Chilareckiego na XII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży; 12.03.2015 – Toruń
I miejsce ex aequo Zuzanna Wiśniewska, Mikołaj Tadra na V Ogólnouniwersyteckim Konkursie Recytatorskim; 28.03.2015 – Toruń
II miejsce w kat. II dla Zuzanny Wiśniewskiej na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR 2015”; 17-19.04.2015 – Koszalin
II miejsce dla Zuzanny Wiśniewskiej na X Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego; 14.04.2015 – Bydgoszcz
I miejsce dla Zuzanny Wiśniewskiej na V Festiwalu Wołodia pod Szczelińcem (konkurs pieśni Włodzimierza Wysockiego), 25.07.2015 – Radków

 

Pracownia plastyczna AZYMUT SZTUKI
Nagroda w kat. I klasy I-III dla Basi Trawińskiej na X Edycji Konkursu Plastycznego „ Inspirowane Poezją”; 13.11.2014 – Toruń

Teatr Do Skutku
Nagroda za najlepszą kreację aktorską dla Malwiny Romańskiej na 42 Rypińskiej Wiośnie Teatralnej; 15.05.2015 – Rypin
Grand Prix Festiwalu na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna; 21.06.2015 – Brodnica
Indywidualna nagroda za reżyserię i koncepcję dramaturgiczną przedstawienia „Zoo XXX” dla Tadeusza Misiaszka na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna; 21.06.2015 – Brodnica

FOTO CYFRA
Nagroda główna dla Zuzanny Lewandowskiej na IV Toruńskim Festiwalu Fotografii, czerwiec 2015 – Toruń
I Nagroda dla Zuzanny Lewandowskiej na XXIV KATAR 2015 – Konkurs Fotograficzny pod hasłem Tworzywo jest światłem, 12.06.2015 – Toruń

Nauka Gry na Keyboardach
III miejsce w kat. 8-10 lat dla Łukasza Kwiatkowskiego: VI Ogólnopolski Konkurs Gry Na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych, 23.05.2015/Bydgoszcz
Wyróżnienie dla Aleksandry Marciniak: VI Ogólnopolski Konkurs Gry Na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych, 23.05.2015/Bydgoszcz
I miejsce dla Łukasza Kwiatkowskiego: III Konkurs Keyboardowy w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
I miejsce dla Aleksandry Marciniak: III Konkurs Keyboardowy w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
II miejsce dla Alicji Marciniak: III Konkurs Keyboardowy w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
II miejsce dla Karoliny Kowalskiej: III Konkurs Keyboardowy w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
III miejsce w kat. 11-15 lat dla Dawida Janczuka: III Konkurs Keyboardowy w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
II miejsce dla Aleksandry Marciniak: II Konkurs Pianistyczny w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
Wyróżnienie dla Aleksandry Marciniak za wykonanie utworu F.Chopina: II Konkurs Pianistyczny w Obrowie, 9.06.2015/Obrowo
Wyróżnienie dla Dawida Janczuka: II Konkurs Pianistyczny w Obrowie: 9.06.2015/Obrowo

 

Teatr PIG z o.o.
I nagroda za spektakl „ Spójrz mi w oczy”: Ogólnopolski festiwal Brodnicka Uczta Teatralna, 21.06.2015/Brodnica
Indywidualna nagroda aktorska za rolę w spektaklu „Spójrz mi w oczy” dla Rafała Litwińskiego: Ogólnopolski festiwal Brodnicka Uczta Teatralna, 21.06.2015/Brodnica
 

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu – wzorcową placówką wychowania pozaszkolnego w województwie kujawsko – pomorskim

W dniach 21.05.2014 – 14.07.2014 w MDK zostało zrealizowanie badanie, które przeprowadził zespół wizytatorów ds. ewaluacji z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – Ewa Ignaszak i Joanna Banach. Badania te zostały przeprowadzone w zakresie wymagań:
– „Placówka wspomaga rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków oraz umożliwia korzystanie z różnych form wypoczynku i organizacji czasu wolnego”;
– „Zarządzanie placówką służy jej rozwojowi oraz promowaniu wartości edukacji”.
Badaniem objęto wychowanków, rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, oraz dyrektora placówki, przedstawicieli samorządu lokalnego i partnerów placówki. Przeprowadzono obserwację zajęć i analizę dokumentacji.
Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, w którym stwierdza się, że poziom spełnienia obu wymienionych wyżej wymagań jest najwyższy, czyli: A, A.

Wnioski z przeprowadzonych badań (wyciąg z raportu):
1. Bardzo bogata oferta placówki skierowana jest do dzieci i młodzieży Torunia i okolic. Na podstawie rozpoznanych potrzeb i możliwości organizowane są zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w wielu dziedzinach sztuki. Wychowankowie, również niepełnosprawni, biorą udział w wielu działaniach artystycznych, w tym o zasięgu międzynarodowym.
2. Wychowankowie wspierani przez dyrektora, nauczycieli i rodziców podejmują inicjatywy dotyczące organizacji różnych przedsięwzięć, np. występów teatralnych, tanecznych i muzycznych oraz wernisaży, co sprzyja ich edukacji i rozwojowi.
3. Placówka współpracuje z instytucjami środowiska lokalnego, co umożliwia wychowankom korzystanie z różnych form wypoczynku i przekłada się na zaspakajanie ich potrzeb w różnych obszarach.
4. Działania antydyskryminacyjne, realizowane w placówce, są wystarczające wobec zdiagnozowanych potrzeb. Kładzie się szczególny nacisk na kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji oraz integrację międzypokoleniową.
5. Dyrektor w zarządzaniu bierze pod uwagę właściwą organizację pracy na podstawie koncepcji placówki, poprawę warunków lokalowych i wyposażenia w pomoce dydaktyczne oraz pracę zespołową nauczycieli i ich doskonalenie zawodowe.
6. Dyrektor stwarza warunki do zaangażowania wychowanków, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do uczestniczenia w procesie decyzyjnym.
7. Zarządzanie placówką prowadzi do podejmowania nowatorskich rozwiązań, co wpływa na atrakcyjność zajęć i zaangażowanie wychowanków podczas realizacji działań.
8. W placówce wdrażane są wnioski dyrektora z nadzoru pedagogicznego, w tym z ewaluacji wewnętrznej, co przyczynia się do korzystnych zmian w jej funkcjonowaniu.

Za zgodność z oryginałem
Ewa Skonieczka, dyrektor MDK

Toruń, 2014-10-24

Z raportem można zapoznać się szczegółowo na stronie Systemu Ewaluacji Oświaty:

www.npseo.pl

IMG_2272

2013 / 2014

Scena Młodych STUDIO „P” (nauczyciel prowadzący: Lucyna Sowińska)
WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół średnich na Przeglądzie Teatralnym pt. „Grudziądzka Kieszeń Sceniczna” – 09.05.2014
www.teatr.grudziadz.pl/strony/repertuar/imprezy_cykliczne/kieszen/2014/protokol.pdf

Grupa reprezentowała Toruń na „VIII Międzynarodowym Festiwalu Młodego Teatru”
22-29.08.2014 w Burgas (Tsarewo) Bułgaria

I NAGRODA dla Marty Nowakowskiej za wiersz „Jak żyć” na Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży – 15.11.2013

Korporacja Taneczna BABY JAGI (nauczyciel prowadzący: Jolanta Michalak)
Zespół jak co roku zaprosił mieszkańców Torunia na Koncert pt. „Złote Miotły”, na którym najlepszym wychowankom zostały wręczone statuetki w kształcie miotły. Koncert uświetnił występ pary baletowej z Opery „Nowa”-Vladimira Selezneva z małżonką. Wychowanki z zespołu Baby Jagi doskonaliły swoje umiejętności pod okiem mistrza V.Selezneva na dodatkowych warsztatach w MDK-16.03.2014 Teatr „Baj Pomorski”


Baby Jagi-Złote Miotły

WYRÓŻNIENIE w kategorii 14-21 lat na „Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych GAPA” – 16.05.2014

Zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu Światła „Bella Skyway” – 30.08.14 Toruń

http://www.bellaskyway.pl/pl/program-festiwalu/swietlna-fortografia-energizer/

Teatr Tańca AKRO (nauczyciel prowadzący: Joanna Miś-Fudali)

I MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Tanecznym „Wodne Inspiracje”, Bydgoszcz 23.03.2014

http://www.pfozw.org.pl/finalisci-konkursu-tanecznego-wodne-inspiracje

III MIEJSCE – Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR , WOAK Toruń , 13.06.2014 .

WYRÓŻNIENIE w kategorii taniec współczesny (13-16 lat) na Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych, Bydgoszcz, 17.11.2013
http://woak.torun.pl/index.php?aid=140352477753a816a990797
SREBRNA GAPA w kategorii 14–21 lat na Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych GAPA, 16.05.2014
Zespół reprezentował Polskę (Toruń) na:- Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca i Teatrów Ruchu „Tancesse”, 23-25.05.2014, Brno w Czechach
https://www.facebook.com/Tancesse#!/Tancesse?fref=photo
Brał udział w wymianie międzynarodowej w Leidzie (Holandia) organizowanej przez Towarzystwo Miast Partnerskich Torunia i Stedenband Leiden – Toruń, 17-22.06.2014
Pani Joanna Miś Fudali jest aktywną tancerką i w tym roku została finalistką (razem z wychowanką MDK panią Martą Pańką) polskiej edycji International Solo & Duo Dance Fesival, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Tańca w Warszawie oraz Polski Instytut w Budapeszcie. Spośród 23 wykonawców tylko pięcioro zakwalifikowało się do etapu międzynarodowego w Budapeszcie (Węgry). I w tej piątce znalazł się duet z Torunia, który zaprezentował spektakl „Szeptem”, który został zaprezentowany też podczas finału SoloDuo w Budapeszcie.
Ponadto duet ten otrzymał Nagrodę Główną w Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym „3…2…1…TANIEC” w Krakowie (org. Krakowskie Centrum Choreograficzne) za „ bardzo konsekwentnie poprowadzoną myśl dramaturgiczną spektaklu, zbudowanego na intensywnej i przejmującej relacji dwóch postaci w oparciu o doskonale przepracowany autorski język tańca”.
http://krakowskiecentrumchoreograficzne.pl/v1=cms&v2=6&dzial=dzialalnosc_artystyczna&v3=3…_2…_1…Taniec_
W roku szkolnym 2013/2014,  P.I.G. zoo otrzymał nagrodę w Kat. Teatrów Młodzieżowych w Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim 22-24.11.2013r.
 

2012 / 2013

Nagroda aktorska dla Karoliny Wiśniewskiej-„Studio P” (spektakl „Drzazgi”): Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form „Garderoba Białołęki” Białołeka, 24-25.11.2012

Nagroda aktorska dla Agaty Zaguły z Teatru „Do Skutku”: XXI Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR TEATR , WOAK Toruń, 1 grudnia 2012

II miejsce dla Natalii Siemienieckiej ( Zespół Wok. eRZetWu): XXI Szkolna Scena Piosenki i Poezji-wojewódzki przegląd artystyczny ZS 28 i MDK Toruń , 9.03.2013

I miejsce Wojciech Paul, Zuzia Hemmerling w kat. III (ZPiT”Mlody Toruń”): Ogólnopolski Królewski Turniej Tańców Polskich ; Warszawa (Wilanów) 11-12.05.2013

I miejsce w kat. pow. 14 lat Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń”: III Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O Kujawski Wianek” Inowrocław 20.10.2013

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia dla Roksany Żelazkiewicz (Pracownia plast.Hortus) w Międzynarodowym Konkursie plastycznym pn.„Moja Przygoda w Muzeum”

2011 / 2012

1.ZPiT „Młody Toruń”- kierownik zespołu Katarzyna Bilska
I miejsce: Kujawski Wianek na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek”- Włocławskie Centrum Kultury 22.10.2011

I miejsce w kat. nieirlandzkiej za prezentację podczas parady z okazji Św. Patryka w Irlandii Dundalk 24.03.2012

IV miejsce dla pary: Adam Gradowski i Ola Aleksy na Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich-Wieliszew 13-15.04.2012

Zespół Młody Toruń reprezentował Polskę na XXV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Dzieci Świata” (R.I.F.E.) Saint Maixent L’Ecole (Francja)11-18.07.2012. Wystąpiły zespoły z: Buriatii, Brazylii, Indonezji, Irlandii, Litwy, Osetii Północnej, Serbii, Hiszpanii, Francji i Polski (Młody Toruń)

I miejsce dla ZPiT „Młody Toruń” w międzynarodowym konkursie na paradę w Irlandii z ok. Święta Patryka 17.03.2012

2.Teatr Scena Młodych Studio”P”– opiekun zespołu Lucyna Sowińska

Nagroda główna: Statuetka w kategorii młodzieży licealnej za spektakl „Drzazgi” na XX Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym pn. „ Grudziądzka Kieszeń Sceniczna„-Teatr w Grudziądzu 16.05.2012

 

2010 / 2011

Nagroda Główna dla Teatru Akro: Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy

„Złota i Srebrna Gapa” dla Teatru Akro: Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne GAPA 2011

Dwie pary zespołu „Młody Toruń” zdobyły 2 pierwsze miejsca na IX Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O muszlę Bałtyku” w Malborku

para zespołowa zajęła I miejsce w Kat. III B i awans do mistrzowskiej klasy A podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O pierścień Księżnej Izabelli” w Puławach

I miejsce za spektakl „Uległość”-„Studio P” (czek 2.500,00) na IX Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu

I miejsce dla Agaty Soboczyńskiej (z Teatru Bezimienni) w IV kat. wiekowej na VIII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu

 

2009 / 2010

Spektakl Róża” Studio”P” zakwalifikowany „jako zjawisko teatralne, które nie podlega ocenie”-na XIII Międzynarodowym Festiwalu „Teatrów dla Dzieci i Młodzieży-Korczak 2009” ; Warszawa, 29.09.-1.10.2009

4 Nagrody Główne dla Zespołu „Baby Jagi” oraz 3 x Grand Prix indywidualne dla trzech solistek z zespołu – na II Międzynarodowym Festiwalu pn. Konkurs Twórczości i stroju narodowego „KulturStar Europa 2010”-Teatr „Baj Pomorski”29-30.05.2010

ZPiT „Młody Toruń” otrzymał certyfikat uprawniający do reprezentowania Polski za granicą na festiwalach pod auspicjami CIOFF i uzyskał najwyższą ocenę ekspertów–luty 2010

Teatr Tańca „Akro”: Spektakl „Pistolety” zakwalifikował się do II etapu „Polskiej Platformy Tańca” przedsięwzięcie mające na celu promocję zespołów tańca współczesnego w Polsce i za granicą

Nagroda „Srebrny monodram” dla Adama Chrupczaka za spektakl Czarne plamy” („Studio P”) na II Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Jednego Aktora, Bydgoszcz-24 IV 2010