Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności. Kliknij aby wyłączyć powiadomienie.×

Skip navigation

pracownia plastyczna PLASTOSFERA

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat.

Prowadzi Karolina Jaworska – edukatorka w zakresie sztuk plastycznych.

 

W pracowni PLASTOSFERA doskonalone są umiejętności warsztatowe z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki oraz innych technik plastycznych. Intermedialność przejawia się przez cały cykl zajęć. Do głównych zadań należy poznanie szerokiego spektrum technik plastycznych wraz z zastosowaniem materiałów i narzędzi plastycznych.

Celem jest:

  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • sukcesywne budowanie świadomości plastycznej, 
  • pobudzanie twórczego myślenia, 
  • pogłębianie wrażliwości na otaczającą rzeczywistość. 

Na zajęciach podkreślane jest znaczenie swobodnego rysunku, jako zarys koncepcji do wszelakich innych realizacji artystycznych.  Interesuje nas zarówno spojrzenie pod mikroskop, jak i z lotu ptaka; a innym razem, z perspektywy żaby. Tworzone są obiekty w małej i dużej skali; indywidualnie oraz w zespołach projektowych; w pracowni, a także poza nią.  Przestrzeń sprzyja swobodnej twórczości, aby mogła pączkować i dojrzewać.  Zadania plastyczne zaplanowane są tak, by zachęcać do wykorzystania
i poszerzania nabytych umiejętności rękodzielniczych również poza zajęciami. Dzieci mają okazję utwierdzić się w tym, co naprawdę lubią robić. Realizowane tematy pozwalają na wcielenie się w rolę małego ilustratora, projektanta, malarza artysty, architekta, fotografa, muralisty.